Телеграм канал Резидент пише:

Наше джерело в ОП повідомило, що Президент виступає проти ініціативи Прем’єр-міністра привласнити його батькові довічну стипендію. Це ініціатива Уряду, який вирішили відреагувати на звернення ВНЗ.


Адже Шмигаль вночі заявив:

Сьогодні отримав листа-звернення від трудового колективу Криворізького Державного університету економіки і технологій. У своєму листі педагоги висловили невдоволення тим фактом, що Уряд на своєму минулому засіданні не розглянув питання про подання на призначення довічної державної стипендії видатному діячеві освіти, доктору технічних наук, професору Олександру Семеновичу Зеленському.

Як пояснюється в листі, трудовий колектив неодноразово вносив подання на честь Олександра Семеновича Зеленського. Починаючи з 2017 року, задовго до того, як Президентом став Володимир Зеленський. Тому викладачі університету просять забезпечити об’єктивну оцінку заслуг А. С. Зеленського, виключно виходячи з особистих досягнень і досягнень здобувача.

Через несподіваний медійний резонанс хочу прояснити позицію уряду, щоб уникнути спекуляцій: в середу, 2 вересня, проект про призначення довічних стипендій педагогам був відкликаний для доповнення списків претендентів. Закликаємо трудові колективи вищих навчальних закладів протягом двох наступних тижнів подати списки кандидатів на державні стипендії, щоб Уряд прийняв рішення до 1 жовтня – дня працівника освіти. Уряд хоче, щоб всі видатні діячі освіти отримали відповідну нагороду від держави.

Варто відзначити, що Батьки Володимира Зеленського вже багато років живуть в Кривому Розі. Батькові Володимира, Олександру Семеновичу Зеленському, 71 рік. Мама Володимира – Римма Володимирівна, їй 67 років.

Батько Володимира – відомий в Кривому Розі і далеко за його межами професор, доктор технічних наук.

З 1995 року – завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій Криворізького економічного інституту. Він є автором багатьох наукових статей і публікацій.

“Він виховав багатьох вчених. Він навчив ціле покоління хлопців, вони стали кандидатами і докторами наук “, – розповідають про нього колеги.

Також, Батько президента України, Олександр Семенович Зеленський прокоментував «Країні» новину про те, що йому хотіли призначити довічну державну стипендію, як заслуженому діячеві освіти.

А ви думаєте, це блат від президента? Ви знаєте, що і президент не бідна людина. І мені вистачає і зарплати, і пенсії. Я 28 років на об’єктах пропрацював на живих, а не на хабарах. Моя позиція – що треба нагороджувати людей у ​​вищій школі, це правильно.

А що, треба було заборонити колективу висувати моє прізвище? Вони мене висунули, я причому? Мене подавали вже на заслуженого діяча науки і техніки, і т.д., я відмовлявся. А в цей раз вирішив не відмовлятися. А чому я повинен відмовлятися? , – заявив він.