Вакцинувати українців від коронавірусу держава буде повністю за свій рахунок, а всі витрати профінансує Міністерство фінансів. Таку заяву в Facebook зробив глава парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький в понеділок, 14 грудня.

За словами Радуцького, Мінфін виконає три вимоги профільного комітету Ради.

По-перше, держава повністю профінансує безоплатну вакцинацію населення від COVID-19. По-друге, НСЗУ отримує всі необхідні кошти для розрахунків з медичними закладами, що займаються лікуванням хворих на коронавірус. Крім того, у Бюджетному кодексі буде збережено вимогу щодо фінансування програми медичних гарантій у розмірі не менше ніж 5% ВВП.

Нагадаю, у вівторок у Верховній Раді розпочнеться розгляд проєкту державного бюджету-2021, поданого урядом до другого читання. Ще з початку бюджетного процесу Комітет з питань здоров’я нації чітко наголошував на тому, що законодавча норма про 5% від ВВП на медицину має бути збережена. Ми також направили уряду наші пропозиції, які передбачали збільшення видатків на програму медичних гарантій на 102 млрд грн, а також додатково фінансування ліків для пацієнтів з онко та орфанними захворюваннями на 7,7 млрд грн.

На жаль, до наших пропозицій дослухались лише частково. Економічні умови сьогодні справді вкрай складні. Поки що важко прогнозувати, наскільки швидким буде відновлення економіки наступного року. Але три принципові позиції ми відстояли. Мінфін виділить необхідні кошти на закупівлю вакцин та проведення вакцинації, не повинно виникнути проблем і з фінансуванням гарантованих «ковідних» пакетів.

Норма про 5% ВВП залишається у Бюджетному кодексі, хоча були спроби її позбутися. Це наш орієнтир – мета, до якої держава має рухатись. Збереження норми дає нам можливість вимагати, щоб будь-які додаткові надходження до державної скарбниці спрямовувалися на фінансування сфери охорони здоров’я.

Відзначимо, Україна гарантовано отримає безкоштовно вісім мільйонів доз вакцини від коронавірусу для чотирьох мільйонів осіб. Вакцинують в два етапи, тобто фактично Києву виділять ліки для вакцинації чотирьох мільйонів осіб.

Як заявив в суботу, 12 грудня, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, в рамках міжнародної програми із забезпечення доступності вакцин проти коронавірусу COVAX схвалив заявку України.