Нещодавно стало відомо про те, що у частині окупованої Луганської області російські загарбники відключили мобільний інтернет. Швидше за все, таким чином ворог готується до повномасштабного вторгнення.

Як влучно підкреслив в ефірі телемарафону глава Луганської ОВА Сергій Гайдай, пропаганді та зв’язку Росія приділяє дуже багато уваги.

Гайдай провів паралель з іншою ситуацією, пригадавши, що перше, що окупанти робили, коли заходили в Рубіжне чи Сєвєродонецьк –глушили український зв’язок та намагались швидко налагодити свій. На жаль, в росіян це виходило.

Агресори переживають та бояться, що місцеві передадуть інформацію. Окупанти повністю вимикають доступ навіть до мобільного інтернету. Це свідчить, що з одного боку вони готуються до повномасштабного наступу,– розповів Гайдай.

З іншого – росіяни бояться, щоб місцеві жителі не передавали українським захисникам інформацію про розташування ворожої техніки й особового складу.

За словами глави ОВА, загострення йде і з боку Білогорівки, і з боку Кремінної. Там окупанти кидають більше людей в наступ, але сили оборони стримують це. Сьогодні ЗСУ контролюють ситуацію.

Крім того, росіяни завчасно оголошують про взяття населеного пункту – це не відповідає дійсності.

Насамкінець Гайдай розповів, що у прифронтових населених пунктах досі залишаються люди. Влада постійно наполягає на евакуації.

Своєю чергою військовослужбовець ЗСУ Юрій Федоренко висловив 24 каналу думку про те, що на Луганщині ворог намагається наступати зокрема на ділянці фронту поблизу Кремінної. Саме тут зараз тривають найзапекліші бої.

За його словами, на минулому тижні українські військові деокупували населений пункт Новоселівське і закріпились на позиціях.

Противник цілодобово проводить ударно штурмові дії, намагається відбити цей населений пункт. Але його задум був розкритий. І ударне угруповання противника було знищено,– зазначив він.

Військовослужбовець наголосив, що в Кремінній ворог накопичив техніку, живу силу, артилерійські засоби, боєприпаси і проводить активний вогневий вплив по наших позиціях. За рахунок штурмових груп намагається вибити з передніх позицій для того, щоб потім розвивати цей наступ.

“Але йому це не вдається. Кремінна зараз надійно стоїть”, – зауважив Федоренко.

Проте, він припустив, що ворогу є чим і ким воювати. Питання у співвідношенні живої сили та техніки.

“Такої кількості броньованої техніки, танків, яка була 24 лютого минулого року, зараз у ворога немає. Тому він змінив тактику застосування. Розуміючи, що у нього є складнощі у виробленні, постачанні на фронт і накопиченні техніки, він намагається її замістити живою силою, якої в противника більш ніж достатньо”, – підкреслив військовослужбовець ЗСУ.

Він також розповів щодо військового вишколу окупантів.

Противник пройшов 3-місячну підготовку, бойове злагодження, мав здобути всі необхідні військові навички та вилаштувати взаємодію для вчинення ударно-штурмових дій. Штурмовики відбираються з-поміж добровольців, що підходять за віком та фізичними даними,– зазначив Федоренко.

За його словами, їх мотивують тим, що їхні сім’ї в Росії будуть отримувати соціальні гарантії та матеріальне винагородження. Але жодні зобов’язання російською стороною щодо своїх мобілізованих не були виконані – це підтверджували окупанти, що потрапляли в полон.

“Такий особовий склад противник накопичує, але сказати, що він якісний і високо підготовлений, неможливо. Але він буде вчиняти штурмові дії і буде намагатися вибивати нас з позицій. Розуміючи це, ми готові до таких викликів”, – наголосив Юрій Федоренко.