Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що українського громадянства позбавлятимуть тих осіб, які, скориставшись певними можливостями, брали участь у виборах іншої країни, або ж служили в армії іншої країни, передає Корупція.Інфо.

"Зміни до закону про громадянство вже зареєстровані. Документ перебуває вже у парламенті, на опрацюванні у відповідному комітеті", – розповіла Луценко.

Популярне: "Тепер до вас зможуть приходити додому…": Коли і чому почнуть перевіряти українців

Вона повідомила, що цим законопроектом, зокрема, вносяться зміни щодо правил надання чи позбавлення тих чи інших осіб українського громадянства.

Так, законопроект дозволить отримати українське громадянство особам, які його не мали. Водночас громадяни, які мали громадянство, але порушили передбачені законом правила, будуть його позбавлені.

"Стосовно мешканців автономної республіки Крим (незаконно анексованої Росією – ред.) –прописано в статті 19-й, де чітко, чорним по білому написано відповідний абзац, запропонований президентом. Про те, що всю відповідальність за тиск, утиски і примушування українських громадян, які проживають в Криму, буде нести Росія. А відтак імовірне набуття громадянства українцями, які проживають на цій території під тиском агресора Росії, не будуть вважатися порушенням українського законодавства, і ці громадяни будуть, як виняток, не притягуватися і не звільнятися від громадянства України", – розповіла Луценко.

Вона пояснила, що "в законі прописано, що позбавлятися громадянства України будуть особи, які, скориставшись певними можливостями беруть участь у виборах іншої країни, або, наприклад, можуть служити в армії іншої країни".

Водночас всю відповідальність за примусове отримування російського громадянства українцями нестиме Росія.

Відтак, українські громадяни, які вимушені були вчинити ті чи інші дії на окупованій території (наприклад примусово брали участь у референдумі під дулами автоматів, або примусово служили в російській армії, чи "ЛНР", чи "ДНР"), для того, щоби зберегти життя, не потрапити до в'язниці, прогодувати родину, будуть позбавлятися кримінальної відповідальності.