Правильні заходи з енергоефективності дозволять кожній українській родині в 2-3 рази скоротити рахунки за теплопостачання і інші комунальні послуги. Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає Корупція.Інфо

"Правильні заходи з енергозбереження можуть зробити рахунок кожної української родини в 2-3 рази меншим, ніж він є сьогодні. Тобто, ключове питання на сьогодні – це скільки ми споживаємо тепла та інших житлово-комунальних послуг, і тут питання енергоефективності виходить на передній план", – сказав він, додавши, що уряд розуміє, що питання вартості житлово-комунальних послуг на сьогодні хвилює кожну українську родину.

Також прем'єр вважає, що місцеві органи влади повинні подбати про ефективність роботи котелень, утеплення теплотрас та багатоквартирних будинків.

"Там, де ми можемо опалювати будинки альтернативним видом палива – ми повинні це робити", – сказав Гройсман.

Прем'єр повідомив, що в цьому році в Україні почне роботу новий інструмент для зниження споживання енергоресурсів – Фонд енергоефективності.

"Люди будуть його використовувати для того, щоб стати максимально енергоефективними. Для людей це відобразиться системними змінами", – вважає глава уряду.

Як повідомлялося, Верховна Рада на початку червня 2017 року прийняла закон про створення в Україні Фонду енергоефективності, метою якого є забезпечення ефективного використання фінансових коштів, а також надання технічної допомоги для термомодернізації та енергетичної модернізації житлового фонду.

Популярне: Більше ніяких робочих віз: Новий закон у Польщі для українських заробітчан

У проекті держбюджету на 2018 рік передбачено, що загальний обсяг інвестицій в програми з енергоефективності складе 1,6 млрд грн, з яких 400 млн грн будуть спрямовані на програму "теплих" кредитів, а решта (1,2 млрд грн) – на фінансування Фонду енергоефективності. Частина з цих коштів буде надана урядом Німеччини і Європейською комісією.

За оцінками глави Представництва ЄС в Україні Хьюга Мінгареллі, Україна може скоротити рівень енергії, яка зараз споживається, більш ніж на 40% завдяки впровадженню заходів з енергоефективності.