Оперативники Управління захисту економіки викрили схему привласнення державних коштів, організовану високопосадовцем та директором комерційної структури, передає Корупція Інфо.
Як повідомляють у департаменті захисту економіки Національної поліції України, 246 тисяч гривень чиновник ОДА вже встиг покласти до кишені, а заволодіння понад 2,3 мільйонів гривень було у майбутніх злочинних планах.
Працівники УЗЕ спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції довели причетність чиновників до скоєння кримінальних правопорушень.
Зокрема, встановлено, що у 2011 році між ОДА та підприємством було укладено договір на проведення робіт. Підприємство виконувало роботи з розробки проектної документації, а також роботи з реконструкції будівлі під хірургічне відділення однієї з лікарень Львівщини.
Один із організаторів злочинної схеми на той час обіймав посаду керівника департаменту Львівської ОДА. З метою заволодіння бюджетними коштами посадовці завищили вартість проектних робіт, які, зокрема, не відповідають вимогам чинного законодавства, на 250 тисяч гривень.
Наприкінці 2015 року кошти було перераховано на рахунки підприємства, а у лютому 2016 екс-чиновник вже отримав різницю готівкою.
Окрім того, зловмисники намагались також заволодіти коштами вже при виконанні робіт з реконструкції будівлі лікарняного закладу шляхом завищення норм кошторисного прибутку та норм адміністративних витрат. Вартість таких робіт становить понад 2,3 мільйона гривень.
Слідчим управлінням ГУНП у Львівській області колишньому посадовцю Львівської ОДА та директору підприємства повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 (Замах на привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Районним судом м. Львова посадовцям обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, як альтернатива – застава у розмірі 435 тисяч гривень кожному.
Зараз оперативники УЗЕ та слідчі встановлюють причетність екс-керівника департаменту до інших фактів протиправної діяльності, пов'язаною з розкраданням бюджетних коштів, а також особи, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення.