Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони у вівторок запропонує скасувати закон про особливий статус окремих районів Донбасу.

«Одне з питань, яке я винесу на розгляд РНБО, – скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини. Свого часу цей закон виконав надзвичайно важливу роль в зупиненні зовнішньої інтервенції, мобілізації підтримки світом Мінських мирних домовленостей, щирості намірів України щодо деескалації ситуації на Донбасі», – зазначив він.

За словами президента, «ми продемонстрували мешканцям Донецької і Луганської областей і зовнішньому світові щире прагнення Києва до політичного врегулювання. Таку можливість бойовики відкинули».

«Проведення псевдовиборів торпедувало закон і різко загострило ситуацію на Донбасі. Ті широкі повноваження, які передбачав закон, ми готові надавати лише легітимно обраним органам місцевого самоврядування. А не бандитам, які самі себе вінчають на царство», – заявив П.Порошенко.

При цьому, за його словами, децентралізація залишається в нашому арсеналі як ключовий елемент політичного врегулювання на Донбасі: «Ми готові будемо ухвалити новий закон – при поверненні всіх сторін до виконання Мінського протоколу. У разі припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю за кордоном. І зрозумілих кроків, які б означали задній хід бойовиків у питанні про так звані вибори 2 листопада».

«Новий закон передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування у чіткій відповідності з Мінськими домовленостями. І бюджетну децентралізацію, яка зніме подразливе питання, хто ж кого годує. Вона дозволить цим районам самим на основі власних ресурсів відповідати за своє фінансування», – зазначив президент.

За словами П.Порошенка, міжнародний фонд, який буде наповнюватись в том числі і при участі закордонних партнерів, «повною мірою забезпечить відновлення інфраструктури Донбасу за умови відновлення там української влади, миру, спокою і безпеки».

«З часом запропоную Парламенту ухвалити закон про створення там вільної економічної зони із спеціальним режимом торговельних відносин з Євросоюзом та Росією», – додав Глава держави.

 

Джерело: Galnet