Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України семи військовослужбовцям Національної гвардії, із них п’ятьом – посмертно. Про це він розповів у відеозверненні.

Саме сьогодні я підписав кілька дуже важливих указів: про присвоєння «Героя України» семи військовослужбовцям Нацгвардії, із них, на жаль, п’ятьом посмертно, – зазначив глава держави.

Також він підписав укази про відзначення державними нагородами 240 військовослужбовців Національної гвардії та 119 військовослужбовців ЗСУ. Крім того, Зеленський поінформував, що державними нагородами відзначено 31 медичного працівника і 14 керівників місцевої влади.

Зазначимо, що розпочалася тридцята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Угруповання Сил оборони продовжує ведення оборонної операції на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках.

Угруповання об’єднаних сил веде стійку оборонну операцію на Донецькому, Слобожанському та частині Таврійського напрямків у визначеній операційній зоні, зосереджуючи основні зусилля на недопущенні прориву противника. Так, протягом попередньої доби наші воїни відбили 9 ворожих атак, знищили 12 танків, близько 20 одиниць броньованої та автомобільної техніки і 9 артилерійських систем. Противник втратив понад 200 військовослужбовців. Підрозділами протиповітряної оборони збито 2 літаки та 2 БПЛА ворога.

Угрупованням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу було уражено 6 повітряних цілей ворога: 1 літак, 1 БПЛА та 4 крилаті ракети. Авіація Повітряних Сил здійснювала патрулювання повітряного простору, винищувальне прикриття військ та об’єктів, ударна авіація здійснювала вогневий вплив по колонах бронетехніки, логістичних центрах та скупченнях військ ворога.

На Волині основні зусилля сил оборони зосереджуються на прикритті державного кордону. На Сіверщині продовжується ведення оборонної операції. Угруповання військ утримує місто Чернігів та стримує просування противника у напрямку на Київ.