Нацбанк планує відмовитися від виготовлення дрібних монет, передає Корупція.Інфо
Популярне: Готуйте гроші, або робіть запаси: В 2018 році рекордно зростуть ціни, найбільше подорожчає…
У готівковому обігу України перебуває монет на загальну суму понад 2,04 млрд грн. Але монети втрачають купівельну спроможність. Водночас вартість виготовлення монет у кілька разів перевищує їхню номінальну вартість, а фінустанови та інші учасники торговельних відносин витрачають значні кошти на їхнє транспортування, інкасацію та зберігання.
Саме тому Національний банк планує припинити карбувати 1, 2, 5 та 25 копійок. Кабуватимуть лише 10 і 50 копійок, а також металеву 1 грн. Люди зможуть використовувати весь дріб’язок і надалі, однак поповнювати запаси не будуть, і монети поступово вийдуть з ужитку. Ціни заокруглять до найближчих 10 копійок.
Нацбанк уже не вперше порушує питання щодо виведення дрібних грошей з обігу. Але питання досі неоднозначне й потребує детального вивчення.
Коментар: Національну валюту знищує зростання цін і тарифів, Петро Антоненко
Копійки в нас уже нічого не варті. Причина очевидна — шалене й безконтрольне зростання цін і тарифів на товари, послуги. Уже і гривня мало чого варта. Схоже, зостався єдиний товар, для якого вона годиться, — коробка сірників.
Ми вже з вами якщо не мільйонери, як за шаленої інфляції в першій половині 90-х з купоно-карбованцями, то «тисячники» (втім, дехто й мільйонер, і не тільки гривневий). Купюра номіналом 1000 гривень уже «на підході».
А щодо монет… Сумно й прикро, що вони валяються під ногами — в магазині, на тротуарі. Нехай і мало чого варті, але ж це неповага до національної валюти.
Свіжий у пам’яті грандіозний обвал і так давно обваленої гривні одразу після Майдану, 2014 року. Тоді гривня впала більш як утричі (!), з 8-ми за долар (навіть менше), до 25-ти. Причому ніхто з влади навіть не спромігся якось це пояснити. Натомість нині гривня «приповзла» вже до 28-ми за долар.
Отже, національна валюта вже мало чого варта? А ми чогось варті в цій хаотичній «ринковій економіці»?