Це сталося завдяки успішній операції на міжнародних ринках з продовження субординованого боргу
Найбільший український банк "ПриватБанк" збільшив свій регулятивний капітал на 220 млн дол США завдяки успішній операції на міжнародних ринках з продовження субординованого боргу.
Як повідомили в банку, завершення операції дозволило "ПриватБанку" наростити капіталізацію і збільшити показники адекватності капіталу майже до 12% (11,87%) при встановленому НБУ мінімальному рівні достатності капіталу в 10%., передає Корупція Інфо
“Практично всі інвестори, які брали участь у голосуванні, в управлінні угод, віддали голоси за продовження цієї угоди, – заявив за підсумками угоди голова правління "ПриватБанку" Олександр Дубілет. – Угода хороша, вдала для банку, фактично мова йде про суму близько 10 мільярдів гривень, і що суттєво, частина цих коштів, понад 5 мільярдів гривень – це кошти, які йдуть у капітал банку, причому, незважаючи на дозволене регулятором відхилення від нормативів, ми і раніше виконували показник адекватності капіталу".
За даними Національного банку, збільшення капіталу за рахунок угоди з міжнародними інвесторами дозволить "ПриватБанку" в повному обсязі завершити програму капіталізації, погоджену з НБУ за результатами стрес-тестування в рамках домовленостей України і Міжнародного валютного фонду. “Банк виконав всю програму рекапіталізації, яка була погоджена. Більше того можу сказати, що, за стрес-тестуванням, потрібно було внести 8,2 млрд гривень. І банк виконав цю програму", – заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарева.
Нарощування капіталізації "ПриватБанку" вітали і найбільші міжнародні партнери, які зазначають, що це відкриває нові можливості не тільки для самого банку, але і всього українського фінансового ринку.
"Компанія Visa вже майже 20 років активно співпрацює з "ПриватБанком", який є одним з наших ключових партнерів в Україні. Ми пишаємося, що саме з "ПриватБанком" ми вперше запропонували українським споживачам цілу низку нових платіжних продуктів і рішень, серед яких послуга переказу грошей з картки на картку Visa, сервіс Verified by Visa і перші мобільні термінали – mPOS, – зазначила Менді Лемб, генеральний менеджер з розвитку бізнесу Visa в групі країн СНД і Південно-Східної Європи. – Український ринок пропонує значні можливості для розвитку електронних платежів та інновацій, і ми маємо намір і далі працювати з "ПриватБанком" над впровадженням нових платіжних рішень в інтересах українських споживачів".
Як повідомлялося, 13 листопада міжнародні інвестори схвалили пропозиції "ПриватБанку" про продовження угоди синдикованого кредиту, що дозволить банку направити залучені кошти на збільшення регулятивного капіталу, який з урахуванням інвестицій акціонерів банку складе 220 млн дол США. Крім того, позитивні результати переговорів з кредиторами дозволять продовжити до 2018 року погашення євробондів банку на суму 200 млн дол США. Таким чином, з боку міжнародних інвесторів "ПриватБанк" отримав підтримку на суму 10 млрд грн.