Збройні сили України під Бахмутом розгромили підрозділи 72-ї окремої мотострілецької бригади Росії і звільнили частину території. Ватажок ПВК “Вагнера” заявив, що росіяни просто втекли з позицій. Українські захисники ударили в слабке місце оборони противника, яке виникло через корупційні схеми.  
 
Про це в коментарі одному з українських ЗМІ розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов. 

“Прорив Збройних сил України на цій ділянці свідчить про нашу поінформованість щодо корупційних схем в російській армії. Що ми знаємо, реальна чисельність підрозділів, які там стоять, значно менша, ніж на паперах. Ми намацали слабке місце в російській обороні – завдяки схемам правої руки ватажка “Вагнера” Пригожина. А далі – героїчні дії 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. Маємо успішний характер контратак”, – каже Снєгирьов. 

Заява Пригожина про втечу 72-ої бригади з’явилася тому, що ЗСУ зайшли у фланг і це треба якось пояснити, каже експерт. 

“Пригожин дав зрозуміти, що по документах там мало бути більше 5 тисяч особового складу, а реально, з урахуванням, що ми їх сильно потріпали, ледь назбирається 500 осіб. Перші згадки про формування 72-ої бригади датуються серпнем 2022-го року. Йшлося про те, що почали формуватися підрозділи мотострілецької дивізії, яка мала увійти у склад 3-го армійського корпусу. Тоді російська влада говорила, що згідно штатного розкладу це повноцінна бригада. Але та кількість росіян, які брали участь у боях в Бахмуті, – це не більше батальйону. Тобто бригада була сформована за рахунок “мертвих душ”. Бо чисельність бригади – до 6 тисяч в середньому. Батальйонно-тактична група – 800. Це в першу чергу була корупційна схема отримання грошей на неіснуючих військових. Російський чиновник, який за це відповідав, пішов з посади. Тепер Пригожин виходить з резонансною інформацією, що росіяни втекли з позицій. Так він по-суті говорить про ці корупційні схеми у міноборони Росії. Це злив інформації, що прийшли ще більші крадії”, – говорить Снєгирьов. 

Ситуація у Бахмуті показала, що ЗСУ міцно тримають свої позиції, додає експерт. 

“Це як на тому фланзі, де 72-а бригада. Так і на іншому. Збройним силам вдалося розбити ще одну ПВК, афілійовану з “Газпромом”. І Пригожин знову змушений був заявити, що вони втекли і залишили позиції. Він змушений визнати успішний характер контратак ЗСУ. І всі заяви, що 9 травня візьмуть місто, не більше, ніж інформаційна пропаганда. Вони просідають по флангах і в самому Бахмуті. Росіяни просуваються дуже повільно. Пригожин сам визнає великі втрати і мінімальний рух – до 100 метрів”, – пояснює Снєгирьов. 

Тим часом аналітики американського інституту вивчення війни у своєму новому звіті підтвердили, що українські сили провели успішні обмежені контратаки навколо Бахмута на Донеччині 9 травня. 

«Кадри з перевіреною геолокацією, опубліковані 9 і 10 травня, показують, що українські сили, ймовірно, провели успішні обмежені контратаки на північ від селища Хромове (безпосередньо на захід від Бахмута) і на північний захід від Білої Гори (14 км на південний захід від Бахмута) і досягли незначних успіхів у цих районах», – йдеться в повідомленні. 

«Українські джерела стверджували 9 травня, що українські сили знищили 6-ту і 8-му роти 72-ої мотострілецької бригади 3-го армійського корпусу поблизу Бахмута та просунулися на 2,6 кілометра уздовж 3-кілометрової лінії фронту в цьому районі, хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження цих ширших досягнень України», – додали аналітики.