Заступник керівника Офісу президента Вадим Пристайко заявив, що передумовою для зустрічі лідерів країн «нормандського формату» (Україна, Німеччина, Франція та Росія) стане поступ у виконанні домовленостей, досягнутих у липні зовнішньополітичними радниками. 

Як передають кореспонденти, про це Пристайко заявив на брифінгу в Києві щодо результатів зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки», що відбулася 12 липня у Парижі.

«Ми домовились точно, що зустрінемося для того, щоб подивитись на прогрес тих досягнутих домовленостей, яких ми досягли в липні. 

Ми плануємо це зробити десь наприкінці літа. І дійсно обговорювалось те, коли наші лідери зможуть зустрітися. Загальна думка: що це має відбутися максимально швидко, але ми не можемо проводити зустрічі лідерів, якщо ми не будемо бачити виконання певних досягнутих домовленостей», – заявив він. 

Пристайко зазначив, що лідери країн «нормандського формату» зустрічалися не так багато разів, їхнє завдання – зафіксувати виконані домовленості і запланувати наступні кроки та спрямувати діяльність своїх команд.

 «Ми зустрічалися в п’ятницю – 12 липня. Ми виділили приблизно місяць на окремі питання, подивимося, яким чином за місяць буде досягнуто тих результатів, про які домовились ми четверо, тоді будемо рекомендувати лідерам проводити зустріч», – зауважив він. 

Також, за словами Пристайка, що російська сторона не висувала вимогу щодо того, що для проведення саміту глав держав «нормандської четверики» Україна має провести прямі переговори з представниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». 

«В такому форматі навіть не обговорювалось», – сказав він. 

Також він заявив, що Президент України і президент Росії Володимир Путін у майбутньому знову проведуть телефонні переговори щодо звільнення українців.

Однак що поки точна дата невідома.

"Телефонні розмови будуть. 99% цієї розмови було присвячено звільненню наших моряків і заручників, на цю тему ми готові говорити кожен день, якщо потрібно, для того, щоб цей процес просувався… Конкретної дати немає", – сказав Пристайко.

За його словами, для команди Зеленського розмови з президентом Росії не є табу.

Окрім того він розповів, що в межах переговорів з Росією завжди звучить прізвище керівника РИА Новости-Украина Кирила Вишинського.