Президент Франції Емманюель Макрон закликав азіатські країни приєднатися до “зростаючого консенсусу” проти військової агресії Росії в Україні. Про це повідомляє BFM TV.

“Пріоритетом номер один для Франції є сприяння миру в Україні та спроба чинити глобальний тиск на Росію”, -заявив французький лідер під час саміту економічних лідерів Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Макрон також наголосив, що війна в Україні є спільною проблемою. У зв’язку з цим президент Франції хоче тісно співпрацювати з Китаєм, Індією, Близьким Сходом, Африкою та Латинською Америкою для створення консенсусу.

“Ми не віримо в гегемонію, конфронтацію. Ми віримо у стабільність, ми віримо в інновації”, – додав він.

Раніше The Guardian повідомляв, що французький лідер у рамках саміту “Великої двадцятки” на Балі також поспілкувався з главою Китаю Сі Цзіньпіном і запропонував об’єднати зусилля для припинення війни в Україні. Зокрема, він закликав китайського лідера натиснути на Росію, щоб “усадити її за стіл переговорів”.

У своєму вступному слові на саміті Цзіньпін не згадував про Україну, проте також сказав, що Франція та Китай повинні разом “підтримувати дух незалежності, автономії, відкритості та співпраці” у світі.

Водночас варто додати, що багато світових лідерів, судячи з усього, хотіли б бачити Україну більш поступливою в переговорному процесі з Москвою.

І регулярні висловлювання російських дипломатів щодо відмови України вести повноцінний діалог із представниками Кремля дають свої плоди. Так, 18 листопада одразу два президенти країн НАТО натякнули, що діалог щодо закінчення війни було б непогано відновити. Турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган сказав, що бачить необхідність у “пожвавленні переговорів для врегулювання ситуації в Україні” — причому зробив це в особистій бесіді з диктатором володимиром путіним. Президент Франції Еммануель Макрон в одному з інтерв’ю теж заявив, що сподівається на якнайшвидше відновлення переговорів.

Подробиці повідомляють ЗМІ, посилаючись на CNNTurk. Зазначимо, що обидва політики намагаються тримати особливий нейтралітет, більше виступаючи за дипломатичне закінчення російсько-української війни, ніж бажаючи бачити поразку Росії на полі бою.

За інформацією турецьких ЗМІ, Ердоган провів особисту розмову з путіним, під час якої порушувалася і тема того, що відбувається в Україні. Серед іншого політики обговорили функціонування зернового коридору, за продовження терміну якого Ердоган подякував російському диктатору.

Крім цього турецький лідер вважає, що діалог між рф та Україною слід “оживити”, щоб війна скоріше була закінчена. Також обговорювалася можливість створити газовий хаб між Туреччиною та росією — для цього будуть визначені фахівці, які мають зробити всі необхідні розрахунки та оцінки.

Слід згадати більш детально і про позицію французького президента Еммануеля Макрона. Він багато говорить про війну в Україні, при цьому наголошуючи на своїх “миролюбних” настроях щодо розв’язки самого конфлікту.

“Українці — я на це сподіваюся, — повернуться за стіл переговорів з росіянами, і міжнародне суспільство буде за цим столом, і п’ять постійних членів Ради безпеки ООН, і європейці сидітимуть за цим столом як частина процесу”, — зазначив він у інтерв’ю.

Також Макрон додав, що більшості політиків варто насамперед зосередитись на тому, щоб закликати до закінчення цієї війни та відновлення суверенної цілісності України. Цікаво, що за фактом він так і не уточнив, кого слід “закликати”.

“Допоможіть нам донести до Росії це послання: “Зупиніть війну, поважайте міжнародний порядок, поверніться за стіл переговорів”, — звернувся він до партнерів.