Перша леді України Олена Зеленська відкрила панельну дискусію “Мода. Що Україна дає і що може дати світові?” на Всеукраїнському форумі “Україна 30”.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

У своїй промові дружина Президента наголосила на трьох важливих ролях, які відіграє мода у сучасному світі.

По-перше, Олена Зеленська відзначила моду як важливий інструмент культурної дипломатії, пояснивши це тим, що мода допомагає налагоджувати культурні зв’язки між країнами. Участь у тижнях моди та організація власних за кордоном – вдалий шанс показати світу колекції й талант українських модельєрів.

По-друге, українська мода та легка промисловість – це велика індустрія, яка дає робочі місця близько 130 тисячам людей. Україна експортує текстильну продукцію на суму понад 1 мільярд доларів. А обсяг внутрішнього ринку споживання сягає 5 мільярдів доларів. Тобто є великий економічний потенціал, який варто нарощувати та реалізувати сповна”, – зазначила перша леді.

Третій аргумент – мода виконує важливу соціальну місію: вона дає змогу жінкам розвиватися та розкривати свій талант у творчості та лідерстві. Адже зі 130 тисяч осіб, які зайняті в модній індустрії, 75% – жінки.

“Мені не просто пощастило бути першою леді. Мені пощастило бути першою леді України. Країни, у якій так багато талановитих дизайнерів. Не просто талановитих, а суперзірок у світі моди! Завдяки талантам наших дизайнерів я можу використовувати свою роботу та статус, щоб з гордістю промотувати Україну на міжнародній арені. Тому я завжди обираю одяг українських дизайнерів для міжнародних візитів”, – наголосила Олена Зеленська.

Також Олена Зеленська розповіла, що віддала свою сукню жовто-лимонного кольору з церемонії інтронізації імператора Японії на благодійний аукціон, гроші з якого пішли на придбання обладнання для онкохворих дітей.

“Ця історія мала б вже закінчитися, але мала цікаве продовження. Невдовзі мене запросили взяти участь у благодійному аукціоні, мета якого була зібрати кошти, щоб купити обладнання для онкохворих дітей. І саме завдяки тому, що ця сукня була відома, вона стала цікавим та помітним лотом, була швидко придбана і гроші пішли на благодійність. Що у фіналі? “Скандальна” сукня допомогла дітям”, – зазначила дружина Президента.

Вона нагадала, що у 2019 році на церемонію інтронізації імператора Японії Нарухіто вдягла жовто-лимонну сукню дизайнера Івана Фролова. Перша леді запевнила, що в Японії її зовнішній вигляд отримав багато схвальних відгуків, проте в Україні дехто почав розповсюджувати інформацію, що нібито образила монарха кольором своєї сукні.

За її словами, критики аргументували це тим, що жовтий колір — виключно колір імператорської родини і його не дозволено носити більше нікому.

Водночас Олена Зеленська підкреслила, що світлий лимонний відтінок сукні й темний жовтий колір імператорської родини — це зовсім різні відтінки для японців, як для українців, наприклад, червоний та зелений кольори.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.