На думку екс-прем’єра України Арсенія Яценюка, зараз Олександр Лукашенко став просто маріонеткою в руках свого колеги із Росії Володимира Путіна.

 

Про це він заявив ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна”, повідомляє “Сегодня”.

“Українська держава повинна зараз зайняти дуже чітку позицію щодо Білорусі. Справа не в Лукашенко. Це ще одна геополітична гра Володимира Путіна. А він є найбільшою загрозою для України і української державності. Лукашенко вже – маріонетка”, – вважає політик.

За словами Яценюка, нинішні відносини Лукашенко і Путіна – це калька відносин між Путіним і Януковичем, “які привели до того, що Януковича Путін забрав до Ростова, а потім ввів війська на територію України і почав агресію проти України”.

Також Яценюк зазначив, що раніше Лукашенко імітував то, що він самостійний лідер, а Путін – це не більше, ніж тимчасовий партнер. Зараз же Лукашенко каже, що “захищає союзну державу”, а це пряма загроза і для національної безпеки України.

“Ми повинні разом з Європейським Союзом і США зайняти позицію і розмежувати. Білоруський народ – це для нас дружній народ. Лукашенко – є диктатором і авторитарним лідером. І той чоловік, який сфальсифікував вибори, який хоче вкрасти перемогу, який ліг повністю під Москву і фактично загрожує сьогодні Україні “, – підсумував політик.

Також він озвучив думку про те, що заяви “п’ятого президента Білорусі” Олександра Лукашенка про закриття кордону з Литвою і Польщею, а також її посилення з Україною є “параноєю людини, який програв вибори”.

Він назвав виступ Лукашенко “політичною шизофренією”.

“Ви подивіться на мову жестів під час його виступу, який він весь засмиканий. Він то знає про те, що він сфальсифікував вибори. Він знає, що він програв. Знає, що люди вийшли протестувати проти нього, як авторитарного лідера, який сфальсифікував виборчу кампанію і незаконно обіймає посаду президента”, – сказав Яценюк.