Голова офісу екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, виконавчий директор Офісу простих рішень та результатів Марія Барабаш заявила про те, що грузинські прикордонники затримували її в аеропорту Тбілісі.
Відповідну заяву Барабаш зробила у Facebook після свого повернення в Україну у вівторок.
“Уже в рідному Києві. Прошу вибачення у пасажирів і екіпажу сьогоднішнього рейсу компанії SkyUp Тбілісі-Київ за затримку вильоту з Тбілісі. Грузинська прикордонна служба довго думала, випускати мене з країни чи ні. На паспортному контролі мене затримали й відпустили лише після дзвінка співробітникам прикордонної служби”, – написала Барабаш.
Нагадаємо, третього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі ув’язнили у Грузії 1 жовтня. У мережі опублікували кадри затримання політика.
На відео помітно, як Саакашвілі спокійно дозволяє себе арештувати. Запис опублікували місцеві ЗМІ 5 жовтня.
На кадрах видно, як на третього президента Грузії надягають наручники,– повідомило видання.
Також журналісти помітили, що на столі – хінкалі, хліб та горілка. До речі, перед затриманням Саакашвілі вже в наручниках п’є щось зі стакана на столі.
Що цікаво, згодом з’явилася інформація, що Нардеп Ліза Ясько приїхала до в’язниці Руставі на зустріч зі своїм коханим Міхеілом Саакашвілі.
У цих кадрах користувачі мережі найбільше дивує не сама депутат, а зовнішній вигляд холу грузинської в’язниці, яка виглядає дуже сучасно і стильно. В Україні, на жаль, навіть деякі лікарні і школи виглядають набагато гірше, – пишуть у соцмережах.
Зазначимо, що заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар зустрівся із новим послом Грузії Георгієм Закарашвілі. Дипломати обговорили зокрема арешт Міхеіла Саакашвілі.
Вони поспілкувались про регіональну безпеку та відносини між державами. Співрозмовники погодились, що треба посилити співпрацю, щоб разом протидіяти викликам.
Однією з найголовніших тем для розмов стало затримання Саакашвілі. Зокрема необхідність повного дотримання прав та інтересів експрезидента Грузії.
Новообраний посол пообіцяв, що докладе максимум зусиль, аби забезпечити активний розвиток відносин між Україною та Грузії. Також він надав заступнику МЗС деталі щодо затримання Саакашвілі. Окрім цього, Боднар прийняв у посла копії вірчих грамот.
У той же час, Поки офіційний Тбілісі не прагне відпускати Саакашвілі на його другу батьківщину. Грузинський прем’єр Іраклій Гарібашвілі заявив, що засновник “Єдиного національного руху” зможе повернутися в Україну лише після того, як відбуде покарання, встановлене йому грузинським судом.
На Батьківщині Саакашвілі проходить по чотирьох справах. По двох його вже засудили заочно. Він отримав 6 років позбавлення волі за напад на політика Гелашвілі. І 3 роки – за зловживання службовим становищем, коли за свого президентства достроково звільнив з в’язниці кількох колишніх чиновників МВС.
Звільняти Саакашвілі взявся і Володимир Зеленський. Адже він сам у 2019 році повернув колишньому грузинському президенту українське громадянство. А у 2020 році запропонував очолити виконавчий комітет Національної ради реформ.
Ув’язнення Саакашвілі – ГОЛОВНЕ:
Напередодні виборів Саакашвілі повернувся до Грузії та потрапив за ґрати 1 жовтня.
Згодом поліція оприлюднила відео із його затриманням, де він намагався демонструвати, що не засмучений таким розвитком подій
За даними грузинської прокуратури, Саакашвілі в’їхав в країну 29 вересня. Він перетнув кордон Грузії, сховавшись у трейлері.
У 2018 році Саакашвілі визнали винним в Грузії за двома справами. Його засудили до 3 років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі Сандро Гіргвліани, та ще до 6 років – у справі щодо побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі.
Після прибуття політика до країни 1 жовтня проти нього порушили ще одну кримінальну справу – про незаконний перетин грузинського кордону. Це вже п’ята кримінальна справа проти нього.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір домагатися повернення Саакашвілі в Україну, оскільки у нього є українське громадянство.
Грузинський уряд категорично спростував можливість передачі Саакашвілі Україні для відбування покарання в українській в’язниці.