Сканадальний Лідер партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук, який зараз знаходиться в Криму, привітав Олександра Лукашенка з черговою перемогою на виборах президента Білорусі.

 

“Шановний Олександре Григоровичу!

Вітаю Вас з успішним завершенням виборчої кампанії і переконливою перемогою. Громадяни Республіки Білорусь підтвердили, що Ви залишаєтеся незаперечним лідером у своїй державі.

Як людина, яка знайома з Вами довгі роки і ставиться до Вас із великою повагою, вважаю, що це лідерство ґрунтується на феноменальній працьовитості, відповідальності й готовності захищати свою країну і своїх громадян.

Як би до цього не ставилися Ваші опоненти, це справжня послідовна і принципова чоловіча позиція. Ваш внесок у врегулювання конфлікту на Сході України є неоціненним, і я впевнений, що Ви продовжите робити все для встановлення миру на Донбасі і подальшого розвитку українсько-білоруських відносин”.

Проте, як пишуть українці, очевидно, що Медведчук не слідкує за новинами, та не бачив, як саме значна частина білорусів, відреагувала на вибори, та якою була ніч в Білорусі. Зокрема – цікавим є той факт, що Медведчук привітав Лукашенка відразу після Путіна. Тобто очільник Кремля, вочевидь дав добро для проросійських сил.

Президент України Володимир Зеленський поки не вітав Лукашенка, а закликав Білорусь відмовитися від вуличного насильства і вести суспільний діалог. Фракція “Слуга народу” підготувала звернення до влади Білорусі.

Нагадаємо, 2 серпня нардеп від ОПЗЖ, кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко в’їхали в окупований Крим на автомобілі.

А з 9 серпня українська влада припинила роботу КПВВ на адмінкордоні з півостровом до кінця серпня. Про повернення Медведчука на материк не повідомлялося.

Також, 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента – офіційно перемогу здобуває Олександр Лукашенко, який займає президентський пост уже 26 років. Вибори пройшли в супроводі низки репресивних заходів проти опонентів Лукашенка і мітингів на підтримку опозиції.

У день виборів у Білорусі також відбулися мітинги, сутички з силовиками і затримання учасників протесту, цифру повідомляють у понад 3 тисячі затриманих, а багато білоруських інтернет-ресурсів були заблоковані. Повідомляється про одного загиблого і декількох постраждалих. Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальні справи за фактами “масових заворушень” у Мінську і насильства стосовно співробітників міліції.