На словах Юлія Тимошенко чи не найбільший борець з олігархами. «Прийшов час нарешті поставити хрест на олігархії», – це одна з цитат Тимошенко. Лідер Батьківщини запевняє, що все своє життя боролася з олігархами, але насправді обіцянки розходяться з діями. Про це пише журналістка Ірина Дубровська для видання Думка.

Починала свою кар’єру разом із заарештованим в США олігархом Лазаренко. Двічі була прем’єром, але, за дивним збігом обставин, жоден олігарх не постраждав. Так, Ахметов і Пінчук втратили Криворіжсталь, але отримали преференції в інших сферах. Минулого року журналісти неодноразово фіксували непублічні зустрічі між Тимошенко і Пінчуком. В минулому році прихистила олігарха “Таруту”. Активно захищала олігарха Онищенко.

Крім того, в мережу злили запис теплої розмови імовірно між лідером Батьківщини і олігархом Коломойським. «Хочу подякувати в твій день народження за все. За те, що ти можеш бути справжнім другом і справжнім партнером у всіх найважливіших справах », – розсипалася компліментами на адресу співрозмовника людина з голосом, схожим на Тимошенко.

Сага з Антиколомойським законом – відмінний маркер того, кого насправді захищає Тимошенко. Вона придумала 1000 причин, щоб пояснити, чому поставила інтереси Коломойського вище, ніж інтереси України. Тимошенко не злякало те, що в свій час вона опинилися по один бік барикад з Дубінським, Бужанським і проросійськими депутатами. Дефолт, скажена інфляція, безробіття, зубожіння, про яке постійно розповідала Тимошенко, могло стати реальністю, якщо б Коломойський домігся свого.

Але партія Тимошенко відчуває сантименти не тільки по відношенню до олігархів. Батьківщина НЕ підтримувала повернення покарання за незаконне збагачення і НЕ давала згоди на в свій час арешт одіозного депутата Дубневича, якого НАБУ підозрює у багатомільйонних махінації на залізниці.

Також не забувайте, що Портнов, Лозинський, Яценко, Жеваго, Фельдман, Васадзе, Пашинський, Губський, Королевська та багато інших зашкварених персонажів починали свій політичний шлях саме під крилом партії Тимошенко – резюмує Дубровська.

Отже, Представники яких партій є в “Батьківщині”, пише Сергій Лещенко.

Так, за списком “Батьківщини” в цю Раду обралася Ольга Белькова, яка зі скликання в скликання переходить з однієї партії в іншу по протекції Віктора Пінчука. Два скликання тому вона була в “Ударі”, в минулому скликанні в “Блоці Петра Порошенка”, зараз опинилася у Тимошенко.

Симпатиком Ахметова є Михайло Волинець, який колись був відомим профспілковим діячем та захисником інтересів шахтарів, але на енергетичному комітеті Ради тепер відстоює Ріната Ахметова.

Ще один близький до Ахметова соратник Тимошенко – це Сергій Тарута, який у попередньому скликанні намагався розкручувати свою партію, але потім здався.

Неочікувано було побачити в списку Тимошенко Михайло Цимбалюка. У всеукраїнських масштабах його прізвище уже мало про що скаже. Але мешканці Західної України пам’ятають його, як близького до Віктора Медведчука, по протекції якого він був губернатором Тернопільської області.

Валентин Наливайченко, який теж несподівано обрався в цей парламент по списку Тимошенко, вважається ставлеником групи Фірташа-Льовочкіна.

У часи роботи головою СБУ допомагав Дмитру Фірташу розправитися над конкурентами. Автором ідеї зближення Наливайченка з Тимошенко називають ще одного олігарха Леоніда Юрушева. Від Костянтина Жеваго в Тимошенко працює її давня соратниця Анжела Лабунська.

У фракції Тимошенко є навіть висуванець одіозного Миколи Злочевського – власника компанії “Бурізма”. Вимога розслідувати діяльність саме цієї компанії стала підставою для президента США Дональда Трампа тиснути на Володимира Зеленського, що зрештою переросло в імпічмент. Від Злочевського до “Батьківщини” делегований колишній співробітник “Бурізми” Володимир Кабаченко.

Крім того, в списку Тимошенко є і свій міні-олігарх Костянтин Бондарєв, колишній власник банку “Велес”, який було викрито в масштабному схематозі з виведення грошей з України.

Якщо ви відкриєте архіви та порівняєте склад фракції Тимошенко у 2002 році, де вона була оточена сивочолими поважними патріотами, та зараз, де вона засідає в компанії ставлеників олігархів, вам стане очевидною трансформація Тимошенко від революціонерки до останньої надії олігархів – говорить Лещенко.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.