Російські окупанти вже зрозуміли, що вхід українських військ в окупований Росією Крим – це лише питання часу, до того ж загарбники уже добряче злякалися після успіхів української армії на фронті і тепер “готуються” до зустрічі з бійцями ЗСУ у Криму.
Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.
Він також зазначив, що поблизу села Чонгар, що розташоване у Генічеському районі на Херсонщині, російські військові змушують місцеве населення брати участь у зведенні фортифікаційного обладнання позицій, погрожуючи їм смертю.
“Тобто виганяють на примусові роботи місцевих мешканців для того, щоб рити окопи і будувати бліндажі й укріплення”, – сказав експерт.
Крім того, він підкреслив, що українські війська можуть добратися до Кримського півострова уже дуже скоро. І окупанти бояться цього.
“Тобто вони вже чудово розуміють, що вхід в Крим ЗСУ – це просто питання часу. До того ж, часу, я б не сказав, що віддаленого: у найближчій перспективі, можливо, за кілька місяців”, – сказав Жданов.
Також варто зазначити, що можливий сценарій деокупації кримського півострова — це найближча історична перспектива на 2023 рік.
Про це інформаційному агентству в одному з інтерв’ю розповів співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгирьов.
Він зазначив, що нараз стоїть питання тактичного просування ЗСУ та звільнення правого берега Дніпра і формування коефіцієнта переваги засобів ураження: ствольної та реактивної артилерії.
“Терміни звільнення Криму та інших окупованих територій пов’язаний з переоснащенням ЗСУ та отриманням нових зразків зброї. Це прямий взаємозв’язок. Як тільки буде достатньо засобів ураження і головне достатня кількість зброї, які своїми тактико-технічними характеристиками перевершує російську, тоді ми можемо говорити про планування щодо деокупації території АРК”, – пояснив він.
До всього: за словами Снєгирьова, навіть сьогоднішній звіт Інститут вивчення війні США чітко заявляє, що зберігається позитивна динаміка контрнаступу ЗСУ в Херсонській області, що дає підставу вважати про можливе звільнення окупованих територій Херсонській області.
“Тобто йдеться про те, що до нового року не відключається звільнення правого берега Дніпра в Херсонській області. Зі звільненням правого берега постане питання щодо подальшого просування вглибь окупованих територій в тому числі й звільнення Криму”, – сказав експерт.
Снєгирьов пояснив, що наразі перед Збройними силами України стоїть питання локалізувати загрозу російського контрнаступу саме на правому березі Дніпра. Це криворізьке угрупування, яке нависає над промисловими районами Дніпропетровської області та локалізація російського угрупування, як нависає над містом Миколаїв, з подальшим можливим виходом на Одесу.
“Якщо до нового року ці два завдання будуть виконані, то можемо говорити про певний злам в ході військового протистояння”, – пояснює голова громадської ініціативи “Права справа”.
Власне на завершення Дмитро Снєгирьов повідомив, що після звільнення Криму має запрацювати закон про колаборантів і тут має бути робота спецслужб України.
За його словами, спецслужби мають дати оцінку кожному хто співпрацював з окупаційною адміністрацією. Снєгирьов додав, що у звільненому Криму має бути проведена українізація, яка збільшить кількість навчальних закладів, де викладають державною мовою, а також має збільшитися кількість ЗМІ українською мовою.
“Варто говорити, що ми маємо враховувати історичний досвід. Наприклад, денацифікації Німеччині, яка торкнулася широких верств населення. Найбільш жорсткий характер був в саме американської зони окупації Німеччині. Тому є певні історичні приклади, які дозволяють як мінімум будувати свою внутрішню політику на звільненнях та деокупованих територіях”, – зазначив він.