Конституційний суд України запланував на 12 квітня проведення спеціального пленарного засідання через звільнення суддів Олександра Тупицького та Олександра Касмініна.

Відповідне розпорядження, підписане Тупицьким, оприлюднено у Фейсбук-акаунті суду.

На засіданні планують розглянути питання про звільнення з посади суддів Конституційного суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна у зв’язку із виданням указу президента, яким скасовано укази Віктора Януковича від 2013 року про їх призначення суддями КСУ.

27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ. В указі наголошується, що судді, «продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України».

Представники держохорони не пустили 29 березня Олександра Тупицького і Олександра Касмініна у приміщення Конституційного суду.

«Тупицький і Касмінін прийшли сьогодні на роботу в суд, але їх не пустили представники держохорони, зіславшись на указ президента», – розповіли в суді.

19 березня РНБО запровадила максимальні санкції проти Віктора Януковича, експрем’єра Миколи Азарова та групи колишніх топчиновників. Секретар РНБО Олексій Данілов пообіцяв перевірити всі укази й розпорядження Януковича щодо загрози нацбезпеці України.

Голову КСУ Олександра Тупицького, починаючи з грудня 2020 року, двічі відсторонили від виконання обов’язків судді КСУ.

ДБР повідомило Тупицькому про підозру за ч. 2 ст. 384, ст. 386 (свідомо неправдиві показання, з’єднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від давання показань) Кримінального кодексу України. Тупицький не визнає себе підозрюваним — за його словами, судді КСУ повинен повідомити про підозру генпрокурор або виконувач його обов’язків.

Тупицького підозрюють в тому, що він «в корисливих інтересах і в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України» підкупив свідка. Також Тупицький тричі протягом 2018—2019 років давав слідчому неправдиві свідчення у справі про заволодіння активами ВАТ Зуєвський енергомеханічний завод.

Олександра Тупицького призначив суддею КСУ у 2013 році тодішній президент Віктор Янукович. За часів губернаторства Януковича він був суддею Куйбишевського райсуду Донецька. У 2010−2013 роках працював суддею в Донецькому, Львівському, Дніпропетровському апеляційних судах.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.