Глава Офісу Президента Андрій Єрмак зміг виконати поставлене Президентом Володимиром Зеленським завдання із донесення до західних партнерів позиції Банкової в питанні скасування указу Януковича щодо призначення суддів КС Тупицького та Касмініна.

Таку думку на своїй сторінці у фейсбук висловив політичний експерт, блогер Сергій Биков.

За його словами, головним завданням Єрмака було правильно позиціонувати це рішення перед західними партнерами, щоб ті підтримали Зеленського в даному питанні.

“Єрмак вже провів переговори з іноземними партнерами, журналістами та експертами, обґрунтовуючи рішення глави держави тим, що Тупицький і Касмінін погрожували антикорупційній інфраструктурі та працювали в інтересах Кремля”, – зазначив Биков.

Як пояснив експерт, главі ОП вдалося вирішити задачу президента. Західна преса хвалить Зеленського і його зусилля в судовій реформі, яка, на їхню думкою, ще й допоможе Україні вийти на новий економічний рівень.

“Президент України підняв ставки, щоб повернути Конституційний суд країни в законне русло, припинивши повноваження двох суддів через загрози національній безпеці”, – процитував Биков слова видання Financial Times.

Експерт зауважив, що таким чином, Єрмак реалізував ще один успішний міжнародний кейс. Раніше йому вдалося налагодити відносини з США, Євросоюзом і Великобританією та заручиться їхньою підтримкою на міжнародній арені.

Нагадаємо, 27 березня президент Володимир Зеленський скасував указ про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду.

Обох суддів призначав на посаду ще президент-втікач Віктор Янукович. Таким чином Зеленський мотивував своє рішення тим, що «окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України».

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.