Вимагаємо зменшити тариф на транспортування газу і збільшити субсидії!

У своєму зверненні народний депутат України Ігор Молоток заявив, що попри гучні обіцянки Уряду проблема високих тарифів і досі залишається невирішеною:

– Наразі розробляємо зміни до Закону «Про ринок природного газу». Зокрема, пропонуємо вартість послуг транспортування і розподілу обчислювати, виходячи з фактично спожитого об’єму природного газу. Наразі ж абоненти змушені платити за показниками минулого року. Платіжки регулярно приходять навіть тим, хто в силу різних причин газом не користується взагалі. Об’єктивно – тариф не є справедливим! – зазначив депутат.

Він акцентував увагу, що тільки у 2020 році тарифи на розподіл та транспортування природного газу для населення зростали тричі: у січні – на 36,3%, у липні – ще на 17% у порівнянні з 2019 роком. А наприкінці грудня – ще у півтора рази.

– Оплачувати такі рахунки жителям Сумщини, всім українцям – непосильно! Та ми переконались, що ціни можна знизити – і так буде чесно!- підкреслив Ігор Молоток.

Молоток пропонує доручити Кабінету Міністрів України та Національній комісії розробити механізм зменшення тарифу (або компенсації витрат) для споживачів, які за власний кошт проводили газ до своїх осель, а потім передали газопроводи на баланс операторів газорозподільних систем.

– Також продовжуємо відстоювати скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів. Наполягаємо на внесенні змін до Державного бюджету на 2021 рік, задля виділення достатнього розміру коштів на пільги та субсидії для соціально незахищених верств населення, – зазначив Ігор Молоток.

На його думку, Уряд має перегуляти тарифи у бік зменшення і розмір субсидій – задля збільшення, найближчим часом, щоби врятувати людей від боргової «безодні», в яку більшість вже потрапила саме завдяки необґрунтовано високим цінам на енергоносії. Українці ж в коментарях пишуть, що депутати вочевидь служать олігархам, і ніколи не платили комуналку самостійно. І не знають – як це. виживати!

В свою чергу. президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців, в якому заявив про те, що йому вдалося виконати низку своїх обіцянок. Серед своїх досягнень він також назвав і рішення обмежити тариф на газ для населення.

“Кабмін встановив граничну ціну на газ. І це кінець планам деяких монополістів. Вони дуже хотіли, щоб виросли тарифи і невдоволення серед людей. Кабмін встановив граничну ціну на газ у розмірі 6,99 грн. Менше може бути, а більше не може бути” , – сказав глава держави у своєму зверненні 29 січня, яке розмістили на офіційній сторінці Facebook.

Розглянемо, скільки насправді потрібно заплатити, наприклад, в Івано-Франківську. Ціна за газ дійсно становить 6,99 грн. Однак крім цього, майже за кожен кубометр також потрібно заплатити абонентську плату. І для жителів Івано-Франківська вона становить 1,79 грн.

У підсумку кубометр коштує 8,78 грн.

Водночас 2019-го, до перемоги Володимира Зеленського, кожен кубометр обходився в Івано-Франківську в 7,87 грн, а абонплати не існувало. Фактично вартість кубометра зросла.

Кілька років тому в своєму відеозверненні Володимир Зеленський анонсував: знайшли рішення знизити тарифи на тепло майже на половину. “… Також знайшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими зменшити тарифи на тепло майже на половину. Це буде дійсно окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які кошти будуть виділені. Це точно буде не за ваші кошти”, – сказав глава держави.

Уже в січні 2021-го президент говорить, що місцеву владу попросили “не підвищувати” тарифи, про жодне зниження не йдеться. “З місцевими головами домовилися, що тарифи на тепло і гарячу воду не піднімуться. Ми закликаємо місцеву владу поставитися до цього відповідально”, – додав президент.

Хоча газ для постачальників тепла і гарячої води подорожчав, тому підстави для зростання тарифів є. Якщо для побутових споживачів (простих сімей) ціни на блакитне паливо обмежили, то з компаніями ситуація інша.