Президент України Володимир Зеленський в неділю, 24 січня, оприлюднив два вітальних повідомлення. Одне – з нагоди Дня зовнішньої розвідки України, друге – на честь дня народження президента Південної Кореї Мун Чже Іна.

Вони опубліковані на сайті глави держави і в його акаунті в Twitter.

Говорячи про професійне свято українських розвідників, Зеленський заявив, що “це свято – не просто повернення власної історії і традицій, а й визнання державою (…) величезного внеску (розвідників) в зміцнення її національної безпеки”.

“Зараз українська розвідка відстоює і незалежність, і соборність України. Саме в нашій країні сьогодні вирішується майбутнє євроатлантичної безпеки і стабільності. Українська держава упевнено повертається до європейської сім’ї, і це частина нашої державницької стратегії. Ваші дії на випередження забезпечують захист від зовнішніх загроз. При це спільно, кожен на своєму місці, ми щодня відроджуємо країну, готову дати відсіч будь-якому загарбникові “, – заявив президент.

Він нагадав, що українське розвідувальне суспільство вже має закон “Про розвідку”, який “відкриває нові можливості” і “покладає ще більшу відповідальність”.

“Адже в умовах гібридної війни розвідка стає надважливим складової сектора національної безпеки і відіграє провідну роль у глобальній стратегії протистояння агресору. Високо ціную вашу відданість конституційному обов’язку. Упевнений, що патріотизм і наполегливість українських розвідників сприяти успішному виконанню поставлених завдань для зміцнення безпеки і подальшого процвітання України . Щиро бажаю вам і вашим рідним міцного здоров’я і оптимізму, віри в себе і свою кращу країну, нових успіхів і перемог “, – додав глава держави.

Крім того, Зеленський направив привітання президенту Південної Кореї Мун Чже Ину, який сьогодні відзначає 68-й день народження.

“Бажаю Вам міцного здоров’я та успіхів у Вашій державній діяльності. Сподіваємося на подальший розвиток взаємовигідного партнерства між Україною та Республікою Корея для міцного добробуту і процвітання наших народів”, – написав президент у Twitter.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада прийняла в повторному другому читанні законопроект №2412-д “Про розвідку”, що закріплює статус служби зовнішньої розвідки, яка підпорядковується президенту країни.