Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні необхідно розуміти ситуацію з безпекою в країні, зокрема, чи нададуть союзники допомогу. Однак у президента Сполучених Штатів Джо Байдена він просити нічого не буде.

Про це повідомляється з посиланням на LRT.

“Приділяти увагу приємніше, ніж просити про щось. Я думаю, що наша країна врешті – решт може сама про себе подбати. Нам необхідне розуміння ситуації з безпекою завтрашнього дня. Я думаю, нам потрібно це знати, тому що ми повинні розуміти і війну, і те, що буде завтра. Чи залишаємося ми самі по собі, одні чи ні. Це різні напрямки. Це пріоритет реформ того чи іншого роду”, – заявив Зеленський.

Нагадаємо, візит Зеленського до США на зустріч з президентом Джо Байденом планується на кінець липня.

Зазначимо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує від планованої наприкінці липня зустрічі з президентом США Джо Байденом розуміння, конкретики та співпраці у сферах безпеки, оборони та економіки.

“Чого ми (Україна – ред.) очікуємо від зустрічі з президентом США? Конкретики, розуміння, питання: оборона, безпека, економіка. За всіма трьома напрямами, я вважаю, ми маємо розуміти, як ми можемо співпрацювати, де справді США нас підтримуватимуть”, – заявив Зеленський на спільному з президентом Литви Гітанасом Науседою брифінгу у Вільнюсі.

Крім того, президент України Володимир Зеленський під час візиту до Вашингтона наприкінці липня проситиме президента Джо Байдена про участь США у одному з форматів мирного врегулювання на Донбасі.

Про це Зеленський розповів на брифінгу з канцлеркою Ангелою Меркель у понеділок в Берліні.

“Щодо залучення президента Байдена до нормандського формату… Я дійсно хотів би, щоби США допомагали нам у вирішенні питання мирного врегулювання на Донбасі і деокупації наших територій”, – сказав Зеленський.

“Це буде в нормандському форматі, якщо учасники нормандскього формату будуть “за”. Україна точно підтримує такий формат. Або це буде в іншому форматі. Це вже питання перемовин. У мене буде зустріч з президентом Байденом і я також буду піднімати це питання”, – додав глава держави.