Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон упевнений, що Україна переможе у розв’язаній росією війні, оскільки агресор силою нічого не може заподіяти народові, який обрав свободу. Про це Джонсон заявив у онлайн-зверненні до українського парламенту.

https://www.youtube.com/watch?v=ymcx8XrWHh0

«Українці навчили цілий світ, що брутальна потуга агресора нічого не може заподіяти народові, який обрав свободу. Гармати і танки не можуть придушити націю, що бореться за свою незалежність. Ось чому я вірю і знаю, що Україна переможе», – наголосив британський прем’єр.

Він зауважив, що путінські війська продовжують скоювати злочини на українській землі, сліди яких весь світ бачить у Бучі, Гостомелі, Ірпені та інших місцях. Джонсон запевнив, що Британія робить усе можливе, щоб притягнути винних у них до відповідальності.

«У цей момент невідомості, страху та сумніву за наше майбутнє я хочу вам послати одну звістку: Україна переможе, Україна буде вільною», – сказав прем’єр-міністр Британії.

Він додав, що вірить у перемогу України, оскільки коли ще до війни приїздив до Києва і стояв на Майдані, бачив, як українці вшановують загиблих за свободу своєї держави і їхню незламну волю. А відтак, за словами Джонсона, він знав, що кремль, розв’язуючи повномасштабну війну проти України, припускається надзвичайної страшної помилки, і що Україна захищатиметься.

«Тепер ви довели, що військові експерти, які пророкували, що Україна впаде, були неправі. Ваші селяни захоплювали російські танки, ваші пенсіонери виходили на дорогу і просто в очі говорили нападникам непарламентські слова, на захоплених росією територіях ваші люди повстають і протестують день у день, ваші вояки на полі бою стикаються з перевагою сил ворога три до одного, але на боці ваших хоробрих бійців мужність і відданість країні», – відзначив Джонсон.

За словами Джонсона, «путінська воєнна машина перечепилася через український патріотизм і розбилася».

«За кількістю військ Росія переважає, але на боці ваших хоробрих левів мужність і відданість своїй країні. Ваша любов до країни зупинила їх», – зазначив очільник британського уряду.

Він також додав, що Європа припустилася помилки, бо після анексії Криму та окупації Донбасу не одразу збагнула намірів Путіна і не змогла вчасно накласти потрібні санкції.

«І ми більше не маємо права на повторення цієї помилки», – наголосив він.

Джонсон повідомив, що Британія вже ухвалила новий пакет військової допомоги для України на 300 мільйонів фунтів.

«Ми повинні зміцнити Україну, щоб ніхто більше не посмів зазіхати на неї», – зауважив британський прем’єр.