Канцлерку Німеччини Ангелу Меркель в аеропорту “Бориспіль” зустріли скромною компанією – не було керівництва ні Офісу президента, ні Міністерства закордонних справ. Мера Києва Віталія Кличка на зустріч не пропустили, попри його бажання.

Про “тверезу” зустріч Меркель написав у Twitter німецький журналіст Йорг Бланк. Він перебував на місці події.

“Тверезий прийом канцлерки в Києві. Віталія Кличка також не було, як планувалося. Нещодавно Зеленський звинуватив Меркель у неефективній політиці щодо Росії. Він робить ставку на “Зелених” у наступному федеральному уряді?” – написав журналіст.

На відео помітно, що серед людей, які зустрічали канцлерку з літака, не було ні Андрія Єрмака, ні Дмитра Кулеби. Привіталися з гостею кілька осіб, серед яких посол Німеччини в Україні, пані Анка Фельдгузен. Вона перекинулася з Меркель кількома словами.

Головною “масовкою” біля літака були шоковані охоронці, які точно не чекали такого прийому, втім, саме вони не пропустили мера Києва Віталія Кличка, хоча він хотів потрапити до літака. Очільник міста наголошував на тому, що повинен зустріти гостю відповідно до протоколу. Проте його прізвища не виявилося у списку.

Варто підкреслити, що Президент Володимир Зеленський розповів, кого би хотів бачити новим канцлером Німеччини. Глава України каже, що буде вболівати за того лідера, якого обере народ.

Про це Зеленський розповів під час інтерв’ю. Президент розповів про свою зустріч наприкінці травня зі співголовою німецької партії “Союз 90/Зелені” Робертом Габеком.

Політик під час перемовин з Зеленським підтримав Україну у прагненні отримати німецьку техніку та озброєння – аби протистояти агресії Росії.

“Зелений” канцлер — звучить у принципі символічно. Ми будемо вболівати за того лідера Німеччини, демократичної Німеччини, сучасної Німеччини, якого обере народ Німеччини,
– сказав президент України.

Зеленський підтвердив, що Габек дуже відкрита людина і сподобався йому на рівні особистості. Щодо отримання німецького озброєння, то глава України назвав це “питанням про справедливість”.

Коли якась компанія, приміром, Siemens тощо, якась така компанія, дуже поважна, має бодай би німецьке коріння або капітал багатьох країн, не важливо, якщо вона щось отримує, має якісь контракти з Росією, а потім частина цього контракту потрапляє до Криму, то чому Україна не повинна бути також у цьому, скажімо так, у цій черзі не повинна точно бути останньою, – пояснив Зеленський.

Зазначимо, що лідер Партії Зелених ФРН побував у Києві наприкінці травня 2021 року. З Зеленським Габек обговорив майбутні парламентські вибори у Німеччині та ризики пов’язані з “Північним потоком-2”.