Стратегія США щодо боротьби з проявами корупції в глобальних масштабах зачепить корумпованих осіб у багатьох країнах. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі програми «Право на владу» з Наталкою Мосейчук.

Зауважимо, США перед зустріччю президентів США та РФ прийняли стратегічний документ, який має на меті боротися з корупцією не тільки в США, а взяти на себе лідерство в боротьбі з корупцією в усьому світі.

“Це фундаментальний документ, який багатьох остудить – тих, хто вважає, що вони далі будуть займатись клептократією … в своїх країнах. Він спрямований на ті країни, де авторитарні режими крадуть з бюджету гроші”, – заявив Данілов.

За його словами, коли суспільство ознайомиться з цим документом, побачить “дуже багато цікавих речей”.

“Те, що стосується нашої країни, – він так само буде мати до нас стосунок, і всі ті люди, які в попередні роки займались тими чи іншими речами, вони будуть розуміти, що вони на сьогодні вже перебувають під контролем відповідних служб, яким у Сполучених Штатах доручено згідно з цим документом займатись цими речами», – заявив секретар РНБО.

Також він підкреслив, що вперше в історії США цим питанням безпосередньо опікуватиметься Центральне розвідувальне управління.

До речі, варто нагадати, США запровадили санкції проти Портнова та його фонду.

Міністерство фінансів США у четвер запровадило санкції проти Андрія Портнова та його фонду на підставі Глобального акта Магнітського.
Оновлений список санкцій оприлюднений на офіційній сторінці Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

Серед осіб та організацій, проти яких запроваджуються нові обмеження США, зазначені Андрій Володимирович Портнов 1973 року народження, а також благодійна організація Фонд Андрія Портнова, зареєстрована в Києві.

Повідомляється, що колишній заступник глави Адміністрації Президента за часів Януковича Андрій Портнов у 2019 році «культивував широкі зв’язки із судовим і правоохоронним апаратом України за допомогою хабарництва».

При цьому наголошується, що Портнов «був обгрунтовано звинувачений» у використанні впливу на судові рішення в Україні, намагався отримати контроль над системою правосуддя, домагався призначення лояльних йому осіб на вищі судові посади, а також здійснював підкупи судових рішень.

«У середині 2019 року Портнов вступив у змову з високопоставленим українським урядовцем, щоби сформувати вищі юридичні інституції країни на користь його інтересів, а також впливати на Конституційний Суд України. Крім того, Портнов був причетний до спроби вплинути на Генерального прокурора України»,- зауважили в Мінфіні США.

Санкційний список, оприлюднений у четвер, включає обмеження проти восьми осіб і такої ж кількості організацій з Анголи, Ліберії, Гватемали, Ель-Сальвадору, Південного Судану, України, спеціального адміністративного району Макау, Маршаллових островів.