На фронті дуже не вистачає багатьох потрібних засобів… У тому числі, колісного автотранспорту. Пише радник головнокомандувача ЗСУ – Дмитро Ярош.

Згідно з моєю інформацією, на автомобільних базах Європи зберігається тисячі, потрібних для Збройних Сил, автомобілів у відмінній якості. Голови українських міст і територіальних громад готові закупити для ЗСУ необхідні транспортні засоби, але бюрократи з Кабміну саботують цей процес. Звертаюсь до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля! Пане Денисе, будь ласка, поставте на місце саботажників-бюрократів! Дайте добро на благу справу! Все для Фронту, все для Перемоги!

Раніше повідомлялось про нову ініціативу уряду з приводу доставки автомобілів через кордон. Кабінет міністрів України затвердив законопроект, який передбачає можливість розмитнення автомобілів за допомогою електронного сервісу державних послуг “Дія”.

Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляється у його Telegram-каналі.

“Сьогодні ми проголосуємо та передамо законопроект, який передбачає розмитнення авто в “Дії”. Все максимально просто і зручно. Достатньо ввести VIN-код авто, а розрахунок платежів відбуватиметься автоматично. Сплатити можна прямо у застосунку, а весь процес розмитнення – не більше 5 хвилин”, – сказав він.

За його словами, таким чином планується подолати корупцію при розмитненні автомобілів.

“Митники не будуть впливати на форму розмитнення. Її визначатимуть виключно характеристики авто, об’єм, тип та потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність”, – сказав Шмигаль.

За його словами, законопроект передбачає звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами, а також меншу ставку для авто з гібридними двигунами.

Окрім того, Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом, так званий транспортний «безвіз».

Про це повідомив голова Кабміну Денис Шмигаль та пресслужба міністерства інфраструктури України.

Прем’єр також пояснив, що це означає на практиці України:

ЄС визнаватиме українські права водія.

Українським перевізникам більше не потрібні дозволи на в’їзд до ЄС. Проблема, яка існувала роками і гальмувала наші експортні можливості, тепер вирішено.

За прогнозами фахівців, ціни на логістичні послуги будуть падати, проте бізнес це відчує не одразу, пише «ЄП».

Транспортний «безвіз» може стримати різке зростання вартості логістики наприкінці кожного року, адже дефіциту дозволів наразі не буде. У довгостроковій перспективі лібералізація сприятиме приходу на ринок нових компаній та зростанню конкуренції, що призведе до зниження цін.

Термін угоди становить один рік із можливістю пролонгації, а тимчасово вона починає діяти вже з сьогодення. На постійній основі Угода запрацює після завершення всіх ратифікаційних процедур.

Угода про вантажні автомобільні перевезення плюс рішення ЄС щодо скасування мит і тарифів на українські товари дають нашому бізнесу економію в десятки мільйонів доларів, а головне — відкривають для української продукції неймовірні можливості на європейських ринках.

«Це вже третій за останній рік «безвіз» для України з ЄС після авіаційного та енергетичного. Навіть попри війну та спроби Росії зупинити рух нашої держави до Європи, інтеграція України у внутрішній європейський ринок просувається надшвидкими темпами», – зазначив Шмигаль.

Окрім спрощення транскордонних перевезень, що, поміж іншого, допоможе пришвидшити український експорт до ЄС і транзитом через Європу, підписання Угоди сприяє розв’язанню наболілої проблеми видачі міжнародними партнерами дозволів автоперевізникам, – кажуть експерти. Ну дуже вже неохоче європейці надавали такі дозволи, скорочували квоти, захищаючи інтереси своїх перевізників, які небезпідставно остерігаються конкуренції з боку роботящих і невибагливих до умов та оплати праці українських далекобійників. І щодалі, то проблем із дозволами ставало все більше. На жаль, не одного списа було зламано в суперечках довкола дозвільних обмежень у відносинах із нашим найвідданішим сусідом — Польщею – після того, як 2018 року Варшава на 20% зменшила кількість дозволів для українських перевізників (із 200 до 160 тисяч). Відтоді під час постійних переговорів Києву доводилося буквально “вигризати” кожну додаткову квоту. Подібні проблеми виникали і у відносинах з деякими іншими сусідами.

І війна пришвидшила започатковані минулої осені перемовини про укладання Угоди. “Розуміючи складну логістичну ситуацію в Україні, зумовлену блокадою морських портів та пошкодженням транспортної інфраструктури, європейські колеги синхронно рухалися нам назустріч та значно прискорили процес узгодження.”, – наголосив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.