Олексій Резніков закликав українців не збирати ніяких “тривожних валізок”. Адже Збройні сили України готові дати відсіч ворогові.
Міністр оборони зазначив, що підстав вважати, що “завтра буде вторгнення Росії” не існує з точки зору військових, але загроза є. Про це він повідомив під час виступу в парламенті.
Наші Збройні сили готові дати відсіч ворогу. Не переживайте, спіть спокійно. Не потрібно мати жодної “тривожної валізи”,
– сказав Олексій Резніков.
Крім того, Міністерство оборони готує пакет законопроєктів щодо невідкладних потреб Збройних сил та можливого додаткового фінансування армії.
“Ми провели зустріч з ініціативи голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з головами фракцій та груп, де ми обговорювали якраз невідкладні потреби, оперативні потреби, стратегічні потреби Збройних сил, Міністерства оборони… Ми зараз готуємо пакет можливих невідкладних потреб, і обговорюватимемо спочатку з прем’єр-міністром, міністром фінансів”, повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на міністра оборони Олексія Резнікова.
За словами Резнікова, ці законодавчі ініціативи, можливо, стосуватимуться додаткового фінансування української армії.
Чому це важливо?
Росія нарощує свою військову присутність поблизу кордону України. За даними розвідок США та деяких європейських країн, Путін може планувати пряме вторгнення на територію України. РФ відхрещується від звинувачень та “переводить стрілки” в ескалації ситуації на НАТО. Аналітики припускають, що РФ може використати формальним приводом для вторгнення якусь провокацію.
Саме тому, Міністр оборони Олексій Резніков пояснив, що система оповіщення, яку в Україні могли б задіяти в разі нападу Росії, була створена ще за часів СРСР.
“Вона є, вона технічно є – зроблена ще за старих радянських часів. Але вторгнення не буде, все буде добре”, – сказав Резніков у коментарі “Українській правді” у Верховній Раді .
На запитання, яка це система оповіщення, Резніков не відповів.
Але в Міністерстві оборони закликають українців довіряти власним військовим і зберігати спокій, не піддаючись на тиск держави-агресора.
“Щодо появи в ЗМІ різних фото і нібито розвід.даних. Зазвичай оприлюднюються дані з відкритих джерел, в тому числі супутникові знімки, фото і відео матеріали. На підставі цього оглядачі, журналісти можуть робити оцінки ситуації, що склалась, і робити власні припущення та прогнози її розвитку.
Дані розвідки не оприлюднюються.Вони доводяться до визначеного в державі обмеженого кола осіб для прийняття відповідних рішень з реагування на ситуацію.
Тепер щодо інформації про ймовірне загострення. Вторгнення відбулось у 2014. Війна почалась саме тоді і триває 8-й рік. Власне тому ймовірність загострення зберігається постійно з різною інтенсивністю.
Концентрацію військ поблизу наших кордонів Російська Федерація використовує передусім для політичного шантажу Заходу і для тиску на Україну. Тактична мета РФ – спровокувати внутрішній розкол в нашому суспільстві, посіяти страх і паніку, дестабілізувати внутрішню ситуацію.
Стратегічна мета – зупинити наш євроатлантичний поступ і встановити політичний контроль над Україною. Станом на зараз тієї групи військ, яка сконцентрована довкола кордону, недостатньо для повноцінного наступу”, – пише заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Facebook.
Щобільше Верховна Рада підтримала проєкт постанови про звернення до міжнародних інституцій та парламентів іноземних держав щодо військового шантажу відносно України з боку Російської Федерації.
Відповідне звернення підтримали 282 нардепи.
Проєкт підтримали усі фракції та групи, окрім ОПЗЖ.
Повна назва постанови – “про Звернення Верховної Ради до ООН, Європарламенту, урядів та парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій стосовно неприйнятності військового шантажу відносно України з боку РФ, який вона здійснює з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України”, – повідомили на засіданні Ради.