У червні Рада національної безпеки та оборони наклала санкції на злодіїв в законі. Однак Сергій Олійник з Дніпра, відомий у злочинному світі як “Умка”, намагається уникнути цих санкцій. Про це йшлось у програмі “Право на владу” на “24” каналі.

Україна йде шляхом Грузії

За законом, навіть сам факт визнання кримінальним авторитетом того, що він є “злодієм в законі”, є достатнім для звинувачення за статтею створення або причетність до злочинної організації.

У цьому немає нічого нового. Таким шляхом 15 років тому пішла Грузія. Це дозволило їй вщент розгромити, напевне, одну з найпотужніших в світі структур організованої злочинності.

Ще вкінці 1990-х – на початку 2000-х років, в часи президента Едуарда Шеварнадзе, “злодії в законі” контролювали більшу частину економіки Грузії, а міністр внутрішніх справ цієї країни в ті часи особисто зустрічав в аеропорту з почестями найвпливовіших кримінальних авторитетів.

Схожі зміни до законодавства ухвалили 2020 року в Україні. Саме їх використала РНБО для накладення санкцій на сотні злодіїв у законі, що також дозволяло правоохоронним органам зайнятися діяльністю кримінальних авторитетів. І декого з них, хто залишився в Україні, нарешті навіть заарештувати.

Саме так сталося з Сергієм Олійником з Дніпра, також відомим як кримінальний авторитет “Умка”. Вкінці травня 2021 року його затримали на під’їзді до аеропорту, під час спроби втекти з України приватним літаком.

“Умку” відправили до слідчого ізолятора на 2 місяці. Арешт наклали на все його численне майно: будинки, квартири, мільйони грошей та автомобілі.

Ще на волі, щоб підтримувати імідж пристойного і поважного бізнесмена, частину грошей “Умка” вкладав у законні підприємства у будівництві чи торгівлі. Щоб прославитися як меценат, то він щедро жертвував на церкву і на спорт.

Зрозуміло, що така масштабна кримінальна діяльність могла вестися не тому, що “Умка” був генієм злодійства. А тому, що він має впливових співучасників та покровителів.

Соратники “Умки”

Зокрема, найближчим соратником Олійника у кримінальному світі, з якими вони ще в 90-х створювали свою бригаду, є дніпровець Олександр Петровський, також відомий як Олександр Налекрешвілі. У кримінальному світі його кличка – “Нарік”.

Це саме той авторитет “Нарік”, з яким Петро Порошенко ходив на церковну службу і фотографувався під час “передвиборчого Томос-туру” на початку 2019 року. Іншим близьким другом і соратником Умки, крім Наріка-Петровського, є олігарх Ігор Коломойський.

Маючи таких друзів, бувши через одне рукостискання знайомим навіть з тодішнім президентом Порошенком, не дивно, що справи “Умки” та його злочинного клану йшли вгору багато років аж до останнього часу, поки його не заарештували, відправили за ґрати та заморозили всі активи.

Це, напевне, була б історія не про Україну, якби відомий кримінальний авторитет надовго опинився б за ґратами. Днями скандальний Печерський суд Києва випустив “Олійника-Умку” із СІЗО під нічний домашній арешт. Рішення про це ухвалив суддя Сергій Вовк, відомий замовними та несправедливими рішеннями.

Це той самий суддя Сергій Вовк, який в часи Януковича засудив Юрія Луценка за відверто політично упередженим вироком. А також у 2019 році постановив виплатити колишньому раднику Януковича Андрію Портнову 7 мільйонів гривень за начебто незаконне звільнення.

Вовк дозволив братам Суркісам забрати 350 мільйонів доларів з державного “Приватбанку”, який перед цим вони обікрали спільно з олігархами Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим. Попри все, суддю досі тримає на посаді нинішня скандальна Вища рада правосуддя.

ВРП відмовляється позбавляти його мантії та дозволяє регулярно виносити скандальні рішення, що мають мало спільного із законом та справедливістю. Власне, як і це останнє рішення про вихід з-за ґрат кримінального авторитета “Умки”, хоч його і затримали під час втечі з України.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.