У рамках військової допомоги Україна просить США надати нове озброєння для захисту від Росії. Мова йде про системи протиповітряної оборони Patriot. США не заперечують можливості будь-якої військової допомоги, проте питання надання американського воєнного озброєння поки що залишається невирішеним.

Адміністрація президента США Джо Байдена поки що обмірковує, чи відправляти більше американської зброї на український фронт. Про це повідомляє CNN, посилаючись на власні джерела в президентській адміністрації.

Також журналісти додають, що сумніви у доцільності відправки зброї з’являються, адже за останні два місяці США відправили в Україну протитанкові ракети Javelin, командні пускові установки, патрульні катери класу Island, аптечки першої допомоги, електроніка, захищена радіостанція, медичне обладнання.

«Люди, ознайомлені з запитами, говорять, що українські офіційні особи також наполягають на придбанні у США системи протиповітряної оборони Patriot», – пише CNN.

Зазначимо, що проєкт бюджету США на 2022 рік передбачає фінансові підтримку України на 756 мільйонів доларів. Окрім цього, радник президента США Джейк Салліван повідомив, що адміністрація розробляє новий пакет військової допомоги Україні.

«Ми постійно розглядаємо додаткові потреби України, складаємо потенційні пакети, які постійно й активно розглядаються», – заявив Салліван.

За його словами, військова допомога Україні продовжується на постійній основі.

Першопричини

Наприкінці жовтня американська преса повідомила, що Кремль активно стягує війська до кордону з Україною. Після цього в українській розвідці повідомили, що напад може відбутись на початку 2022 року – у січні-лютому. Олексій Резніков, Міністр оборони України, повідомив, що навколо кордонів України стягнулось понад 93 тисячі осіб російських військових.

Президент України Володимир Зеленський, у відповідь на ризики, заявив, що кількість жертв може сягати мільйонів, у разі повномасштабної війни з Росією.

«Якщо буде повномасштабна війна, ми розуміємо, що будуть тисячі, сотні тисяч, мільйони жертв. Ми цього не хочемо», – сказав президент.

Реакція США

Також, у цей же день, сенатори США виступили з активною підтримкою України. Вони, зокрема, запропонували надання Україні зброї для стримування російської агресії та висловили бажання визнати Росію країною-спонсоркою тероризму.

«Оскільки Україна стикається з черговим нарощуванням російських військ навколо своїх кордонів США повинні зробити все можливе прямо зараз, щоб стримати Росію та надати Україні підтримку. Ми не можемо сидіти склавши руки і чекати, щоб відреагувати на російську агресію. Конгрес має продовжувати рішучу підтримку українців», – заявив сенатор Джим Ріш.

Висловлений закон підтримали ще 8 сенаторів, обурившись, що президент Джо Байден прийняв рішення не схвалювати жодних дій, поки Володимир Путін не нападе на Україну. Політики додали, що це «невдала стратегія, яку використовували представники адміністрації Барака Обами».

Окрім військової підтримки оголошений закон передбачає визначати Росію державою-спонсором тероризму у разі подальшого вторгнення її військ на територію України.

Гарантії безпеки

У Міністерстві закордонних справ України звернули увагу на поширення МЗС РФ російських проєктів договору із США та угоди із НАТО про «гарантії безпеки».

У своєму коментарі МЗС України нагадало Москві, що головним фактором небезпеки на нестабільності на континенті є безпосередньо Росія.

«У зв’язку із положеннями цих проєктів, які стосуються нашої держави, наголосимо, що лише Україна та члени НАТО мають право вирішувати подальший вектор розвитку своїх відносин, зокрема і в питанні набуття Україною членства в Альянсі», – прокоментував речник МЗС.

У Вашингтоні вже заявили, що отримали російські пропозиції щодо «гарантій безпеки» для РФ і думають над ними. Проте Білий дім одразу відкинув пункт щодо заборони розширювати НАТО.