Українці без стажу і доходу можуть претендувати тільки на отримання соціального мінімуму. Вже з 2019 року українці зможуть вибирати вік виходу на пенсію самостійно. Це торкнеться всіх, у кого є сорок років трудового стажу.

Про це розповіла експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова. Вона уточнила, що ця норма була і раніше закладена в пенсійній реформі, але не спрацьовувала.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Що б не говорили політики, але насправді пенсійний вік у нас зростає. Він вже для різних категорій населення різний. У жінок він збільшується планово – в цьому році вони виходять на пенсію в 57,5 років. І до 2021 року ми закінчуємо реформу підняття пенсійного віку для жінок, яка була розпочата ще в 2011 році. Тобто нам знадобилося для цього 10 років – щороку плюс півроку», – запевнила Третьякова.

Крім того, соціальна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, створила в Україні ще два пенсійні віки, додала експерт. Перший – у 63 роки, якщо у людини не вистачає стажу. І другий, відповідно, в 65 років – у тому випадку, якщо українець без стажу і доходу може претендувати тільки на отримання соціального мінімуму. У цьому випадку він буде отримувати його лише з 65 років.