Європейська комісія вітає ухвалення Верховною Радою України у другому читанні закону про олігархів, заявила речниця Єврокомісії Ана Пісонеро.

«Ми вітаємо рішучість президента Зеленського звернути увагу на глибоко вкорінений вплив корисливих олігархічних інтересів на політичне та економічне життя України. Відзначаємо ухвалення в другому читанні Верховною Радою 23 вересня законопроєкту про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). Це крок уперед. Ми очікуємо, що закон буде виконуватися повністю, рішуче і юридично обґрунтованим чином», – йдеться в повідомленні.

Як пише телеграм-канал “таємниці депутата”, Єврокомісія вітає деолігархізацію. Тим часом, Порошенко, розповідає, що він за європейські принципи, бореться з деолігархізація зі своїми партнерами з ОПЗЖ. Спалився, Петя.

Навіть більше, Політична партія “Європейська солідарність” звертатиметься до Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Державного бюро розслідувань (ДБР) та Офісу Генпрокурора із заявою про вчинення посадовими особами парламенту злочину під час голосування за закон про деолігархізацію. Його було ухвалено 23 вересня.

Про це з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції Ірина Геращенко у п’ятницю, 24 вересня. За її словами, під час засідання було порушено права нардепів.

“Ми передаємо заяви про здійснення злочину у приміщенні Верховної Ради України 23 вересня 2021 року. Конституція України дуже чітко визначає законодавче право народного депутата України на законодавчу ініціативу. Вчора була реалізована законодавча ініціатива Зеленського, але вперше в цій залі було порушено право депутатів на законодавчу ініціативу”, – пояснила співголова фракції.

Геращенко повідомила, що у заяві фігуруватимуть багато прізвищ.

“Ми просимо, аби і ДБР, і прокуратура їх зафіксували. Вони будуть і в нашій заяві. Спочатку голова профільного комітету Завітневич заблокував по суті можливість народних депутатів України прийти і захистити свої поправки. Тим самим висловлюючи нашу волю до покращення законопроєкту, нас не запросили вчасно на це засідання”, – нагадала Геращенко.

За її словами, віцеспікер Руслан Стефанчук перевищив службові повноваження.

“Потім головуючий на засіданні Стефанчук, перевищуючи службові повноваження, узурпуючи владу, перешкоджаючи в діяльності народного депутата України, разом з Веніславським і 250 народними депутатами від монобільшості та двох олігархічних груп проголосували за те, що порушили право народних депутатів на законотворчу діяльність”, – зазначила Геращенко.

За словами політикині, у партії розцінюють ці ймовірні злочини за статтями “перешкоджання державному діячу”, “перешкоджання діяльності народного депутата”, “перевищення службових повноважень”, “узурпація влади”.

“Що стосується олігархічних депутатських груп, мені дуже шкода, що присутні там народні депутати, які були причетні до 16 січня 2014 року, руками, ногами, копитами голосували за порушення регламенту, вчора знову це повторили, підголосовуючи Зеленському в порушенні Конституції”, – нагадала Ірина Геращенко

Як зазначають в телеграм-каналах, Порошенко як нервова істеричка дав своїм прихвосням завдання реєструвати постанови про скасування голосування за деолігархізацію в другому читанні. Вже 11. Сюмар, Геращенко, В’ятрович та інші відпрацьовують свою пайку. При цьому, Петьман підтверджує звання боягузливої свинюшки – сам не подає. А навіщо. Не просто ж так підлеглих має.