Ситуація навколо «Кузні на Рибальському», яку Порошенко нібито продав Тігіпко, починає нагадувати поганий кримінальний трилер.

Нещодавно ДБР провело слідчі експерименти з якості військових катерів, які поставлялися для МО заводом Порошенко за його президентства. Із цього приводу давно відкрито кримінальну справу, а майно «Кузні» під арештом. Збитки державі майже 500 млн грн. І, за нашою інформацією, це стало останньою краплею для номінального власника «Кузні» Сергія Тігіпка, вказує телеграм-канал “ЗЕрада”.

Ще у 2018 році, коли Порошенко та Кононенко продавали 94% акцій ПрАТ «Кузня на Рибальському» структурам Тігіпка, говорили про фіктивність угоди. Джерела підтверджують, що Тігіпко став лише номінальним власником і озвучено суму в $300 млн. так фактично і не перерахував. Тігіпко і хотів би бути в цій «темі», навіть заявив у 2019 році про плани забудови Рибальського, але на Порошенка та «Кузню» посипалися кримінальні справи. І після останніх дій ДБР Тігіпко заявив Порошенко, що більше в цьому не бере участі.

І якщо договір купівлі-продажу визнають недійсним, то він не проти. До речі, Ми знаємо, що ДБР займається і самою угодою.

Але хитрий і жадібний Порошенко вже знайшов, кому скинути «Кузню», щоб одержати прикриття. «Кузню» ймовірно хочуть викупити власники промислово-будівельної групи «Ковальська» Олександр та Сергій Пилипенко – батько та син. Вони вже будують ЖК на Рибальському та не проти розширити територію забудови. Вони близькі з Порошенком – Сергій Пилипенко був навіть депутатом Київради від БПП. Пилипенки ймовірно хочуть купівлею «Кузні», з одного боку, прикрити Порошенка та вивести «Кузню» з-під носа правоохоронців, а з іншого – отримати свою частку.

Також, за повідомленням телеграм каналу, Пилипенки ймовірно бавляться з офшорними схемами – старший, до речі, і офіційно проживає на Кіпрі, а у молодшого в декларації значиться, що він є бенефіціаром кіпрської компанії Fetara Holding Limited. Але про це ми розповімо детальніше пізніше, як і про те, чому Порошенко продає “Кузню” саме Пилипенко, і як він умудряється вести бізнес під носом у Зеленського.

Варто додати, що Слідство у справі поставок до армійських підрозділів військової техніки невідповідної якості, у якій фігурує ексзаступник міністра оборони України Ігор Павловський, перебуває на стадії завершення, а основні слідчі дії в цій справі вже завершено.
Про це інформує пресслужба Державного бюро розслідувань, передає Укрінформ.

“Основні слідчі дії (у цій справі — ред.) завершено. За період досудового розслідування проведено 6 судових експертиз та низка експертиз ще триває. За цей час здобуто докази, які викривають учасників злочинної змови у вчиненні інкримінованих їм кримінальних правопорушень”, – поінформували в установі.

Як уточнюється, найближчим часом досудове розслідування у цьому провадженні буде завершено, а матеріали кримінального провадження – скеровані для розгляду до суду.

Також у ДБР поінформували, що 5 листопада загалом було внесено 28 мільйонів застави за двох фігурантів цієї справи — за Павловського і за голову правління заводу “Кузня на Рибальському” Валерія Шандру.

Вони є підозрюваними у справі про постачання протягом 2016-2018 років до армійських підрозділів військової техніки невідповідної якості, уточнили у ДБР.

За інформацією установи, третій підозрюваний у цій справі наразі залишається під вартою.

Як повідомлялося, 2 липня слідчі ДБР оголосили підозру 3 колишнім посадовим особам Міністерства оборони та голові правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» у межах розслідування справи щодо закупівлі військової техніки низької якості.

За інформацією слідства, державі було завдано збитків на понад 475 млн гривень.

Дії експосадовців Міноборони були кваліфіковані як умисне вчинення військовою службовою особою в умовах особливого періоду дій, які явно виходять за межі наданих прав та повноважень, що спричинило тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.

Дії голови правління ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» кваліфікували як підбурювання до злочину.

У справі фігурують Павловський, Шандра і двоє колишніх начальників одного з профільних департаментів Міністерства оборони.