Постачальники газу в Україні перерахували свої місячні тарифи на жовтень. Найбільше заплатять клієнти компанії “ТАС ЕНЕРГІЯ КРАЇНИ”, їм доведеться віддавати по 31 грн за кожен кубометр. На другому місці за рівнем ціни опинилась компанія “КІЇВГАЗЕНЕРДЖІ” – вони просять 30,5 грн за кубометр.

Про це йдеться в моніторингу цін OBOZREVATEL. За правилами всі постачальники до 25 вересня повинні опублікувати місячні тарифи на жовтень. Варто відзначити, що ще в травні всі українці автоматично перейшли на річні ціни. Місячні тарифи (які виросли в жовтні) актуальні для тих споживачів, які самі вирішили на них перейти.

Які ціни пропонують у жовтні:

Постачальник останньої надії – 12 грн за куб (ціна не змінилася);

“ТАС ЕНЕРГІЯ КРАЇНИ” – 31,06 за кубометр (у вересні було 20,96 грн);

“АСКАНІЯ ЕНЕРДЖІ” – 19,95 грн (було 12,5 грн);

“ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ” – 16,76 грн (ціна не змінилася);

“ВОЛИНЬЕЛЕКТРОЗБУТ” – 12,98 грн (без змін);

“КІЇВГАЗЕНЕРДЖІ” – 30,5 грн (було 19,8 грн у вересні);

“ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ” – 13 грн за куб (без змін).

Відзначимо, ціна на газ у Європі вже досягла близько 22 грн за кожен кубометр. У вересні тарифи побили історичні рекорди. Це викликано діями російського “Газпрому”, який відмовився від додаткових потужностей і обмежив постачання блакитного палива.

Нагадаємо, З 1 жовтня 2021 року в Україні будуть змінені всі основні комунальні тарифи.

Зокрема буде змінено тариф на електроенергію. Про це повідомляє прес-служба Міненергетики.

Тарифи на електроенергію:
З 1 жовтня 2021 року ціна електроенергії буде знижена для 80% побутових споживачів і складе 1,44 грн/кВт-год за умови споживання до 250 кВт-год.

При цьому, якщо домогосподарство використовує понад цю норму, то всю спожиту електрику необхідно буде сплатити за повною ціною – 1,68 грн за кВт-год.

Як можемо побачити, влада намагається утримувати тарифи в межах норми. Тож тарифний кейс Юлії Тимошенко немає майбутнього. Так само, як розгін теми протестів від Петра Олексійовича.

Але Юлія Володимирівна не зупиняється. От нещодавно,вона схвально оцінила, що влада дослухалась до пропозицій команди «Батьківщини» та підтримала ідею збільшити обсяг субсидій – виділити 12 мільярдів гривень, зокрема за рахунок коштів МВФ. Однак цього, за її словами, недостатньо для забезпечення субсидіями всіх громадян, які цього потребуватимуть.

«Наступного тижня треба негайно ухвалити виділення коштів на субсидії людям. Також треба збільшити кількість родин, які отримають субсидії, з двох з половиною мільйонів до семи, як це було раніше. Немає логіки, коли тарифи збільшуються, а кількість родин, що їх отримують, – зменшується», – вважає політик.

Наступний важливий крок, за словами Юлії Тимошенко, – це направлення газу вітчизняного видобутку на потреби населення без участі посередників.

«Треба розпочати масштабний видобуток українського газу на користь народу України та прибрати всіх посередників, які наживаються на горі людей. Щоб це зробити, вистачить однієї постанови уряду. Укргазвидобування має прямо передавати постачання на облгази за ціною «собівартість + 30% рентабельності», так тарифи будуть знижені», – додала Юлія Тимошенко.

Але тепер Тимошенко сама суперечить своїм словам, бо відхрещуючись від заарештованого соратника Андрія Власенка, заявила, що насправді вона разом з її партією ні на що не впливає.

“Ви влада, у нас 25 чоловік в парламенті і крапка! Ми не маємо відношення до влади, ви наведіть порядок у своїй системі”, – відповіла вона Олександру Корнієнку.

Мабуть опозиціонерка сама вже заплуталась, до чого вона причетна, а до чого ні.