У Києві попрощались з білоруським активістом Віталієм Шишовим. Керівника “Білоруського дому в Україні” знайшли повішеним в одному з київських парків 3 серпня.

На похорон Шишова прийшли лише його найближчі друзі та колеги. Про це повідомили в “Білоруському домі в Україні”.

На початку жовтня буде поминальна служба в одному з храмів

Дякуємо усім, хто зібрався на церемонії і всім, хто прийде вшанувати пам’ять Віталія Шишова на Майдан,– мовиться у повідомленні організації.

Вже 3 жовтня усі охочі зможуть прийти на поминальну службу в один з київських храмів. Проте час та місце проведення наразі невідомі. Про це обіцяють повідомити пізніше.

Деталі про похорон не розголошували, аби уникнути провокацій:

Раніше дівчина загиблого Божена Жолудь наголошувала, що місце та час поховання спеціально не розголошують – аби уникнути провокацій.

Адвокатка ознайомилась з результатами експертизи

Зазначимо, що нещодавно адвокатка Олена Гаврилюк ознайомилася з матеріалами судмедекспертизи у справі Шишова. Проте про результати захисниця не повідомила – через підписку про нерозголошення матеріалів в інтересах слідства.

Водночас на питання журналістів про те, на скільки дані експертизи відповідають сподіванням захисту, адвокатка відповіла: “Все в принципі так, як ми й очікували”.

Коротко про смерть Віталія Шишова:

– Білоруський активіст Віталій Шишов, аби уникнути переслідувань, перебрався до Києва.
– Тут він очолив “Білоруський дім в Україні”.
– 2 серпня повідомили про зникнення Шишова. Його тіло знайшли вже наступного дня – у одному з парків неподалік його домівки. Віталій був повішеним.
– Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.

Друзі та соратники Шишова впевнені: Віталія убили, адже, ймовірно, що за ним стежили, а організації погрожували.

Активісти зазначили, що про стеження повідомляли у поліцію. Крім того, “Білоруський дім” неодноразово попереджали про можливі провокації: від викрадення до ліквідації.

Віталій з гумором ставився до цих попереджень, заявляючи, що хоч так, можливо, “Білоруський дім” вийде з інфовакууму,– розповіли соратники.

Тому в організації не сумніваються, що загибель Шишова – це спланована операція з його ліквідації.

Що активісти розповідають про Шишова?

Чоловік був главою “Білоруського дому” в Україні. Його друзі розповіли, що він брався абсолютно за все: допомога релокантам, проведення акцій проти режиму Лукашенка, формування діаспори.

У той же час зазначимо, що Глава МВС заявив, що поліція залучила до розслідування смерті голови “Білоруського дому” міжнародних експертів. Зокрема для рецензій висновків отриманих експертиз.

Денис Монастирський розповів, що слідство вже знає, чи це було самогубство, чи вбивство.

Очільник відомства пояснив, що надав би право оголошення результатів розслідування поліції.

Можу сказати, що поліція нині залучила міжнародних експертів для рецензій висновків отриманих експертиз, – розповів міністр.

Додав також, що коли отримають висновки, то “оголосять інформацію, яка є”.

Зверніть увагу! В Україні відкрили справу стосовно умисного вбивства. Поліція заявила, що перевірятиме всі версії. Правоохоронці запевнила, що на тілі повішеного Віталія Шишова виявили травми, характерні для разового падіння.