Володимир Зеленський анонсував скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва. Вже незабаром законопроєкти будуть направлені до Верховної Ради. Про це він розповів журналістам в аеропорту “Бориспіль”, де зустрічали українських моряків, звільнених із піратського полону, інформує ТСН.

Зеленський заявив, що “всі незадоволені деякими кроками окремих суддів ОАСК”.

“Я вже підписав подання законопроєкту. Там не зовсім скасування. Там у межах чинного законодавства. Те, що я можу, ми заберемо всі ті повноваження, завдяки яким раніше деякі судді ОАСК могли робити ті, мені здається, несправедливі, неправильні речі, через які суспільство незадоволене діями суддів цього суду”, – додав він.

Зеленський повідомив, що законопроєкти стосуються судової гілки влади. І вже 15 лютого, вони мають стати публічними.

“Там три законопроєкти. І буде обов’язково законопроєкт, на який всі чекали . Це про Вищу раду правосуддя. Я все це підписав. Має бути в понеділок”, – сказав він.

Зазначимо, що ОАСК відомий своїми резонансними рішеннями, серед яких – скасування нового українського правопису, скасування рішення Київради про перейменування Московського проспекту на проспект Бандери, визнання незаконною націоналізацію «Приватбанку», призупинення процесу перейменування УПЦ Московського патріархату, поновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби та інші.

У жовтні 2020 року Зеленський у відповідь на петицію з проханням подати до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію ОАСК запропонував розпочати консультації з Вищою радою правосуддя для “напрацювання прозорої та коректної процедури, яка дозволила б вирішити питання ОАСК” та “зняти певну напругу в суспільстві щодо цієї ситуації”.