Критика на адресу керівництва країни і МОЗ через те, що Україна замикає список країн Європи в масштабному процесі антикоронавірусної вакцинації – “маніпуляції, які розганяються деякими політичними діячами, ціну яким ми всі знаємо: крім балаканини більше нічого немає”.

Так міністр охорони здоров’я Максим Степанов відповів на питання, чому було заборонено препарат CoronaVac, який показав саму скромну ефективність серед конкурентів, і де контракти з іншими виробниками.

України в списку країн, які вже проводять вакцинацію або ось-ось стартують, немає, і як мінімум до березня вона там чи не з’явиться: це найгірший результат в Європі.

Проте, глава МОЗ наполягає, що вони “не втрачали ні дня”, домовляючись про постачання. Він упевнений, що політичні опоненти критикують владу за таку підготовку до вакцинації для того, “щоб наводити жах і тримати українців в страху”. “Припиняйте!”, – закликав він.

Степанов заявив, що Україна “як почала вести переговори в травні (пізніше додав:” … в червні, липні “, – ред.) З усіма провідними виробниками … так ми і ведемо з ними переговори”. Він уточнив, що з Sinovac Biotech вони почали спілкуватися в травні, але активні переговори пішли в вересні.

За словами глави МОЗ, “всі без винятку” виробники антикоронавірусних вакцин в світі, які вже зареєстрували свої препарати або знаходяться на фазі III їх клінічних досліджень, “вже надали звіти або нададуть їх найближчим часом”.

Звіту про фазу III по вакцині Sinovac в авторитетному науковому виданні (наприклад, такого як по вакцині від Moderna) поки немає: є лише заяви представників країн, де вона повинна пройти тестування, причому цифри з цих заяв дуже сильно розрізняються.