У ніч з 7 на 8 квітня невідомі вчинили наругу над джерелом, розташованим на території святині, понищили церковне майно, а також намалювали антирелігійні знаки на стінах храму.

Священик розповів, що вандали осквернили найбільші святині храму. Напрестольне Євангеліє з вирваними сторінками і антимінс згодом знайшли у лісі. Також зловмисники пошкодили орнамент на стіні храму, ікону Іова Почаївського, вибили вікно під куполом. У печері під храмом вони понищили ікони Спасителя, Божої Матері, Святого Миколая. Від нападу невідомих постраждала і старовинна ікона «Христос і вівці» на підйомі до храму: на обличчі Спасителя намалювали перевернуті хрести.

«Судячи із залишених слідів, вандали вилізли на купол храму і мали намір скинути хрест. Проте, на щастя, це їм не вдалося», – зазначив отець Василь.

Кримінальне провадження згідно статті 194 Кримінального кодексу України – умисне пошкодження майна, розпочали слідчі Кременецького відділу поліції.

За словами начальника кременецької поліції Анатолія Ігнатюка, у скоєному правоохоронці обґрунтовано підозрюють мешканця сусідньої області. Чоловік напередодні перебував на території храмів, ставив незрозумілі запитання прихожанам, поводився неадекватно.

Відомо, що чоловік перебуває на профілактичному обліку в психіатра. Ці та інші деталі перевіряють поліцейські. Триває досудове розслідування.