Колишній президент Петро Порошенко знаходиться на межі психічного захворювання

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів політичний експерт Олександр Кочетков. Він вказав на тривожні симптоми в поведінці лідера “Європейської солідарності”.

Напередодні під час інтерв’ю Петро Порошенко пояснив свій низький результат на виборах сильною протидією з боку опонентів, правоохоронних органів і президента Росії Володимира Путіна. “Зрозуміло, ПАП програв не тому, що мародерствував, безбожно брехав і розколював суспільство”, – іронічно зазначив експерт.

Він додав, що Петро Порошенко відмовлявся слідувати порадам політтехнологів. Колишній президент не бажав слідувати умонастроями суспільства, а прагнув їх перебудувати під себе. За що і поплатився низьким рейтингом.

“Важливіше інше. Порошенко є яскравим прикладом глибоко акцентуйованої особистості, причому, його акцентуація полягає в тому, що цей персонаж абсолютно переконаний: правильно лише, що йде на користь особисто йому. Тут і зараз, а не в якійсь перспективі! Тому його лицемірство і фарисейство зовсім органічні, адже вони, як він переконаний, допомагають йому отримати бажане, а значить, йде на користь”, – заявив Олександр Кочетков.

Політолог звернув увагу, що через акцентуації Петро Порошенко схильний змінювати думку на прямо протилежне заради власної вигоди. І при цьому не відчувати дискомфорту. Більш того, він готовий провогшлашать нову позицію з усією щирістю. Яскравим прикладом стала блокада окупованих районів Донбасу: раніше екс-президент сам закликав її зняти, а тепер критикує аналогічну пропозицію команди Володимира Зеленського.

“Ще одна риса подібної глибоко акцентуйованої особистості – це абсолютне самовиправдання: завжди і в усьому. Адже почуття неправоти і що з нього почуття провини організму на користь не йде, а значить, виключається з підсвідомого побуту. Підкреслюю: мова саме про щирому почутті сорому і провини. А визнати себе неправим в тому, що він когось недодушіл або щось недоукрал такий персонаж завжди може”, – зауважив Олександр Кочетков.

За словами експерта, така властивість свідчить про близькість психічного захворювання. Небезпечно і те, що Петро Порошенко, подібно іншим людям з таким діагнозом, може легко заражати своїми ідеями велика кількість людей. Це і продемонстрували результати голосування, за якими партія екс-президента пройшла до Верховної Ради.

“Акцентуація – це ще не психічний розлад. Але впритул межує з ним і регулярно перехоплює через кордон. До речі, глибоко акцентуйовані особистостями є багато самозвані пророки, глави харизматичних церков і подібного – це до того, що у Папа є безліч цілком щирих прихильників”, – підсумував автор.