Навколо президента Росії Володимира Путіна розгорілися неабиякі пристрасті, провиною всьому удар ЗСУ по «об’єкту» в Макіївці (окупованій частині Донецької області), внаслідок якого загинула велика кількість свіжомобілізованих громадян РФ.

Про це повідомляє телеграм канал “ГЕНЕРАЛ СВР (СЛУЖБЫ ВНЕШНЕЙ РАЗВЕДКИ)”, який відомий своїми інсайдами з внутрішньої кухні кремля.

Зазначимо, що в Макіївці, яка розташована на території анексованої Росією Донецької області України, під обстріл потрапив будинок ПТУ, де перебували російські мобілізовані. Там могли загинути десятки, якщо не сотні людей.

Повідомлення про «інцидент» у доповіді Генштабу надійшло президентові через вісім годин (спочатку не наважилися затьмарювати свято для Путіна, а потім, випивши ліки, він заснув і медики рекомендували не турбувати).

У першій доповіді військових кількість загиблих і зниклих безвісти в результаті удару була 88 осіб. У доповіді по лінії Ради Безпеки РФ, яка надійшла приблизно через годину після доповіді від військових, було зазначено «не менше 257 загиблих і зниклих безвісти. Остання цифра різко напружила Путіна і він скликав нараду з представниками керівництва силового та військового блоків. Нарада відбулася ввечері 1 січня і вже під час наради представники Генштабу назвали цифру втрат у результаті удару 105 людей, а Патрушев відповів, що за його інформацією, це не менше 290 осіб. Путін дав розпорядження керівництву військового блоку надати детальну інформацію про те, що сталося, і не приховувати реальний масштаб втрат. Вчора, вже, через інформаційну хвилю, що піднялася з приводу удару ЗСУ по військовій базі в Макіївці, президенту представили доповіді зі своєю інформацією про те, що сталося, міністерство оборони, Генштаб, ФСБ, МНС, МОЗ, АП, Слідчий комітет і секретар Ради безпеки Микола Патрушев, з різними (!!!) цифрами та різною інтерпретацією.

У результаті Путін прийняв за основу версію Патрушева, яка була близька до версій і цифр втрат ФСБ, МНС і МОЗ.

У доповіді Патрушева «підсумкові» втрати внаслідок удару ЗСУ по об’єкту в Макіївці це 312 загиблих і зниклих безвісти та 157 поранених, додавався поіменний список. Увечері на нараді президента з представниками керівництва силового та військового блоків, яка пройшла в режимі відеозв’язку, Патрушев звинуватив у «трагедії» керівництво військового блоку і зажадав від Путіна кадрових рішень та покарання для винних, серед яких було названо прізвище Суровікіна. Патрушев та силовики давно мали претензії до військового блоку та інформаційний резонанс навколо «інциденту» з брехнею військового керівництва президенту та приховуванням реальних втрат і проблем, дав привід секретарю Ради безпеки виступити з відкритими звинуваченнями до військового керівництва. Бортніков підтримав Патрушева і, по суті, президенту розгорнуто пояснили, що саме військове командування СВО цю операцію повністю провалило. Головне, що звинувачення вперше були висловлені силовиками у жорсткій формі у присутності президента і фактично в особу військовим, а пропозиції розправи над винними було заявлено практично в ультимативній формі.

Путін взяв час на обмірковування ситуації, але на адресу керівництва міністерства оборони та Генштабу вимовив кілька погроз, що перемежувалися матами. Керівництво силового блоку не бажає бути причетним до провалів на фронті і використовує зручний привід звинуватити у всьому військових та опосередковано президента, кому ще відповідати за військову поразку, як не верховному головнокомандувачу.

Керівництво силового блоку може, за бажання, зірвати наступний етап мобілізації та поставити крапку у військовій авантюрі Путіна. Чи захочуть? Це поки що відкрите питання.