Видача російських паспортів на Донбасі була необхідна президенту Росії Володимиру Путіну для того, щоб "легалізувати" повномасштабне збройне вторгнення в Україну.

Таку думку озвучив український журналіст Роман Цимбалюк у своєму відеоблозі на YouTube.

За його словами, глава країни-агресора готує грунт для того, щоб вдарити по Україні у відповідь на війну проти "громадян" Російської Федерації.

"Що нас чекає після цього рішення? Фактично через деякий час ми будемо мати дуже цікавий" внутрішньоукраїнський "конфлікт. Тому що з нами будуть офіційно воювати громадяни Російської Федерації. А це означає, що на якомусь етапі той же Путін або, якщо з ним щось трапиться, хтось інший на його місці, прийме рішення про офіційне введення російської армії ", – сказав Цимбалюк.

Він підкреслив, що окупанти вже не ховатимуться і, відповідно, зможуть використовувати весь арсенал російських Збройних сил.

"При цьому будуть продовжувати нам нашіптувати" ми ж брати ", а товариші в російській військовій формі будуть натискати на спусковий гачок", – розкрив сценарій нової кремлівської агресії журналіст.

В свою чергу, новообраний президент України Володимир Зеленський може стати для беззмінного лідера Росії Володимира Путіна смертельно небезпечним. Про це заявив журналіст і політичний оглядач Віталій Портников під час ефіру популярного телеканалу 

Так журналіст пояснив, що Путін не помічав Зеленського поки той боровся за посаду президента. В цей час російський лідер був зайнятий помстою і боротьбою з Петром Порошенко. Коли Володимир Зеленський отримав беззастережну перемогу на виборах, то відразу ж став небезпечним для російського президента.

На думку Портникова, Путін не зацікавлений в досягненнях Зеленського, так як росіяни побачать перемогу позасистемності над системністю, а для Росії такий розвиток подій страшніше будь-якого українського Майдану. Віталій Портников пояснив, що перемога і успіх Зеленського на посаді президента буде означати, що Путін сам собі вирив яму, борючись з Порошенком.

Після цього журналіст розповів, що Зеленський буде небезпечним для Кремля ще й тому що він може відповісти на вкидання Путіна несистемно – оголошенням війни путінському режиму.