Рейд добровольців всередину РФ може бути хитрим планом, розробленим Генштабом та Главкомом Сирським для відволікання сил РФ від ситуації на фронті, яка стрімко змінюється не на користь окупантів. ЗСУ можуть піти у наступ скориставшись панікою в Кремлі та звільнити багато населених пунктів.
Ситуація на фронті у російсько-українській війні значно змінилася, однак ще рано говорити про повну зупинку наступу з боку Росії. Про це повідомив речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук, зауваживши, що українським військовим вдалося знизити інтенсивність просування російських окупаційних військ.
«Сьогодні ситуація на фронті вирівнюється. Сьогодні ситуація справді не є такою критичною, як була ще, припустімо, кілька тижнів тому. Хоча на деяких локаціях ворог намагається просуватися, і є певні тактичні успіхи», — коментує експерт.
Він підкреслив, що влітку 2023 року росіяни намагалися висміювати навіть такі невеликі переміщення української армії, як 300, 400, 500 метрів, тоді як зараз намагаються представити просування на 50 метрів як велике досягнення.
Також він зауважив, що говорити про те, що російські окупанти «взяли» той чи інший населений пункт, не можна, бо насправді йдеться про знищення, коли окупанти руйнують українські міста та села.
«Ми говоримо, наприклад, на Авдіївському напрямку про Тоненьке, про Орлівку — це ті населені пункти, від яких фактично залишилися самі назви. Лише так може воювати Росія. Тільки так Росія намагається просуватись уперед», — констатував Братчук.
Спікер Української добровольчої армії «Південь» пов’язує відносну стабілізацію ситуації на фронті з поверненням на поле бою артилерії із відповідним постачанням снарядів.
Братчук підкреслив, що мужність та мотивація українських бійців безмежні, і прикладів їхньої здатності утримувати фронт у таких умовах можна знайти дуже мало в історії.
«Ситуація важка на всіх напрямках. Але є ті заходи, що проводяться Збройними силами України, і вони дозволяють у будь-якому разі нам із надією дивитися у найближче майбутнє та не сумніватися у нашій перемозі. Це точно. Росія втрачає своїх людей у промислових масштабах», — сказав Сергій Братчук.
Нагадаємо, недавно військовий експерт Олександр Коваленко прогнозує, що після окупації Авдіївки, російські окупаційні війська сконцентрують основні зусилля для захоплення міст Часів Яр у Донецькій області та Куп’янська у Харківській області.
«Найближчим часом Часів Яр стане однією з основних тем для зведень та оглядів, оскільки для росіян, після окупації Авдіївки, цей напрямок, а також Куп’янськ стають найбільш пріоритетними», — написав він у Telegram.
Експерт зазначив, що Часів Яр є не тільки транспортним вузлом і виходом на Костянтинівку, а й домінуючою висотою в усьому регіоні.
«Наразі РОВ створюють умови для підготовки більш інтенсивних наступальних дій на Часів Яр», — не виключає він.
Аналітик вважає, що в комплекс створюваних умов входить:
захоплення сіл Богданівка, для виходу на Калинівку, перерізання траси 0506 і створення тиску на Часів Яр із півночі;
захоплення Іванівського, для охоплення Часова Яру з півдня;
захоплення Кліщіївки та Андріївки, для створення буфера безпеки для південного флангу;
«Загалом, процес каталізації наступу на Часів Яр безпосередньо залежить від захоплення вищезазначених сіл. Так само, важливим фактором є і так званий виборчий процес на Росії. Після завершення «виборів» і проведення мобілізації, на другу половину 2024 року можна очікувати пік наступу на Часів Яр. До того, у росіян є 3-4 місяці для створення всіх необхідних умов для цього наступу», — додав Коваленко.