КНР може бути зацікавлена у якнайшвидшому припиненні війни в центрі Європи. Адже, Пекін дратує, що європейці та американці витрачають гроші на допомогу Україні замість того, щоб купувати китайські товари. Виходячи з таких міркувань, КНР може бути зацікавлена в припиненні війни, щоб налагодити вигідну собі торгівлю та економічну експансію. Тому, не виключено, що Китай особисто дожме Путіна та переконає його закінчувати війну та виводити війська з України.
Таку думку висловив аналітик та політтехнолог Олександр Кочетков.
«У серйозних питаннях Пекін керується своєрідним китайським поняттям вигідності, що для нього рівно патріотично. І це вигідно-патріотично замінює такі поняття як мораль, закон тощо. Для решти світу це може здаватися цинічним, а для КНР – природна норма поведінки», — говорить експерт.
В той же час, Китай і Росія під час візиту глави російської дипломатії Сергія Лаврова до Пекіна виробляють скоординовану позицію стосовно того, як має виглядати майбутня платформа для закінчення війни.
Таку думку висловила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
У цьому контексті експертка нагадала, що українська дипломатія і багато європейських партнерів працюють над залученням Китаю до першого Глобального саміту миру у Швейцарії, що могло б трактуватися як дипломатична перемога західної точки зору.
За її словами, наразі відбувається дипломатична боротьба Заходу, щоб змінити думку Китаю, зокрема, за допомогою візитів європейських лідерів до КНР.