Президент Російської Федерації, Володимир Путін, погрожує новим наступом на Україну. Він заявив про намір «демілітаризувати» ту країну на таку відстань, яка б не дозволяла далекобійній зброї досягати РФ. Проте зараз ЗСУ показують, що мають набагато більше успіхів на цьому шляху.
Суть задуму диктатора, його реалізаційна здатність та достатність у ворога сил і засобів для подібного великого наступу обговорив військовий експерт Олег Жданов.
Під час зустрічі зі своїми «довіреними особами» 31 січня президент висловив концепцію «демілітаризованої» або «санітарної» зони в Україні з метою забезпечити «безпеку території РФ від далекобійних засобів західного виробництва».
За словами Олега Жданова, такі висловлювання вписуються у передвиборчу кампанію Путіна.
«Колись була така формула, її дуже часто згадували. Що все, що говорить Путін або людина схожа на нього, треба розглядати як 95% — для внутрішнього споживання і 5% — для зовнішнього споживання. Сьогодні це ще більш актуально», — зауважив військовий експерт.
За його словами, передвиборча кампанія Путіна триває, і йому потрібно пропагувати лише позитивні новини, уникати негативу.
«Але питання в тому, що новин особливо немає. Просування, які вони мають на сьогоднішній день, — це дві-три позиції, 200-300 метрів. І тому Путін розповідає: наступ іде — іде, вони атакують постійно — атакують, відкусують території — відкусують. Ніхто ж не відступає, території не здаються. Значить все йде за планом. У перспективі ми будемо продовжувати наступати, створюючи зону безпеки на окупованій території. Вони включили її в конституцію, за їхніми мірками вона вважається російською. Тому треба її захищати. Це чиста передвиборча кампанія — ось як це слід розглядати», — пояснив Олег Жданов.
За словами експерта, реалізація ідеї Путіна зараз неможлива для російської армії.
«Це можливо в перспективі — на третьому етапі війни. Якщо наше керівництво здійснить перемовини. Це не станеться завтра чи навіть літом, я вважаю. З огляду на те, що заявив пан Єрмак, Орбан буде посередником. Зараз готується зустріч Зеленського і Орбана. І ці перемовини відбудуться на полях Глобального саміту миру, який наша країна анонсувала в Давосі. В таких умовах Путін може отримати припинення вогню, найімовірніше. І лише це дасть йому можливість накопичити сили і засоби для подальших дій. Сьогодні ми бачимо всі можливості російської армії на полі бою. На більше вони не здатні зараз — це максимум їх можливостей», — зазначив військовий експерт.
Нагадаємо, Інститут вивчення війни (ISW) детально проаналізував заяви Володимира Путіна щодо ідеї «демілітаризованої зони». Аналітики вбачають, що оголошена мета продовження лінії фронту так, щоб території Росії опинилися поза досяжністю української вогневої сили, є неясною і фактично недосяжною, поки існує незалежна Україна, готова вести бойові дії.
Згідно з їх звітом, російські загарбники в ході позиційних боїв 2 лютого просунулись в районі Авдіївки на Донеччині — на північний схід та південь від міста.
Геолокаційні дані за останню добу свідчать, що російські війська нещодавно просунулися в дачні зони на північний схід від Авдіївки. Одночасно, за геолокаційними кадрами від 1 лютого видно, що російські сили недавно продвинулися на схід від Опитного, що розташоване на південний схід від Авдіївки.
Аналітики вказують, що протягом останніх днів російські «воєнкори» повідомляли про те, що війська агресора вже досягли найпівденнішого житлового району міста та продвинулись на відстань 1,25 км в районі Авдіївського кар’єру.
У свою чергу, російські та українські джерела інформували про позиційні бої на північний захід від Авдіївки біля Степового, поблизу коксохімзаводу на північному заході та на південній околиці міста, а також біля Первомайського та Невельського.
Нагадаємо, що бої за Авдіївку на Донеччині тривають, при цьому Авдіївський коксохімічний завод залишається під контролем українських військ, які відбивають атаки окупантів. Ситуація на лінії зіткнення в місті практично не змінюється.