Президент Володимир Зеленський заявив, що всі, хто виїхав з України незаконно, мають повернутись і сплачувати податки. Однак, як з’ясувалось, у його дружини Олени дещо протилежна думка.

Перша леді України поділилася своїми думками щодо повернення тих, хто залишив рідну країну та виїхав до Європи у зв’язку з початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації і сказала наступне:

«Це неправильно – силувати людей повертатися, коли їм немає куди повернутися. Давайте будемо чесними. Більшість наших вимушених переселенців не може повернутися додому, тому що їхній дім знищено. Тому я впевнена, що демократичні країни не будуть робити різких рухів. Це наші партнери, це країни, які нас підтримують. І я думаю, що не треба хвилюватися через те, що будуть якісь недружні для України дії», — сказала Зеленська.

На думку Олени Зеленської, ключовими елементами для повернення біженців є забезпечення миру, створення спокійної обстановки та відновлення інфраструктури, щоб люди мали можливість повертатися та були впевнені в безпеці своїх дітей. Зараз, за словами Зеленської, в Україні відсутні безпечні місця для повернення біженців.

«Сьогодні вночі, наприклад, знову Харківщина – авіаційна бомба знищила лікарню. І так може бути в будь-якому населеному пункті України», — сказала вона.

Що цікаво — Зеленський ще й на противагу Олені зазначив, що було б краще, якби інші країни спрямувала гроші, які платить біженцям, у бюджет України.

Ймовірно подружжя має розбіжності щодо цього питання.