Збройні сили України протягом минулих днів призупинили просування на флангах на Бахмутському напрямку. 

Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський в коментарі УП. 

“Протягом декількох минулих днів просування на флангах було призупинено, оскільки там виконувались інші важливі задачі. Командуванням нашого угруповання вживаються відповідні заходи, які спрямовані на відновлення боєздатності наших частин та зриву ворожих намірів (не допустити українських контрнаступальних дій та самим перейти в наступ – ред.)”, – зазначив він. 

Крім того, Сирський повідомив, що ворог змінив формат операції на Бахмутському напрямку, тому спостерігається тимчасове затишшя. 

В той же час речник Східного угрупування військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі інформаційного телемарафону зазначив, що російські війська суттєво зменшили активність на Бахмутському напрямку фронту. За добу там зафіксували всього чотири боєзіткнення. 

“Ворог суттєво зменшив свою активність на Бахмутському напрямку. За останні дні ми спостерігаємо мінімум боєзіткнень. За цю добу було чотири бої”, – розповів він. 

Крім того, росіяни продовжують активно прикривати свої ротаційні заходи вогнем артилерії. За цю добу ствольною та ракетною артилерією окупанти нанесли 436 ударів. ЗСУ наносили удари у відповідь: 59 окупантів було знищено, 103 – зазнало поранень.  

“Також було знищено дві станції радіоелектронної боротьби, безпілотний апарат ZALA, гармату “Гіацинт”, два автомобілі з боєприпасами,  два склади з боєприпасами і протитанковий ракетний комплекс”, – додав речник. 

Також Череватий підкреслив, що раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр вже детально проаналізувала ситуацію на Бахмутському напрямку. Там дійсно відбувається ротація, а тому – зменшилася кількість зіткнень. 

За словами речника Східного угруповування, за попередню добу ЗСУ ліквідували: 

78 окупантів, ще 121 – зазнали поранення; 

САУ “Гіацинт”; 

зенітну гармату; 

протитанковий ракетний комплекс; 

2 польових склади з боєприпасами; 

склад з паливно-мастильними матеріалами; 

і 3 командних пункти. 

Нині у Бахмуті ворог замінює найманців ПВК “Вагнера” армією регулярного війська. Череватий заявив, що росіяни намагаються набрати найкращі підрозділи з тих, що у них лишилися, – повітряно-десантні війська та мотострілецькі підрозділи. 

“Проте прибувають вони сюди не в найкращому морально-психологічному стані. Вони бачать, які назустріч їм виходять розбиті підрозділи ПВК “Вагнера”. Вони чули, які були жорстокі та кровопролитні бої біля Бахмута”, – підкреслив Череватий. 

Процес ротації триває. Про результати змін, за словами речника, можна буде спостерігати найближчими днями – поки невідомо, посилило чи послабило це росіян. 

Окрім того, Ганна Маляр підкреслювала, що вагнерівці були більш впевнені у своїх діях, ніж війська регулярної армії. Вони мають різні інструменти дисциплінування, а тому відбувається на Бахмутському напрямку певне “розбалансування”. 

Заступниця міністра оборони підкреслила, що нині просування ЗСУ на Бахмутському напрямку немає, а тому може здатися, що ситуація перейшла у стадію затишшя. Проте Маляр підкреслила, що це не так. 

Ми вже перейшли в дещо іншу фразу, тому що ми почали активні дії й зайняли панівні висоти, які збиралися росіяни зайняти. І тепер вони намагаються взяти проактивну позицію і змусити нас перейти в оборону. Ось що означає той період, який відбувається зараз, 
– зазначила Ганна Маляр. 

Окрім того, українські військовослужбовці зараз у місті виконують задачі, які спрямовані на підвищення боєздатності. Відтак ситуація у Бахмуті лише може здаватися затишшям, однак насправді “обидві сторони готуються і посилюються до того, що буде продовжена боротьба”. Тож незабаром українці можуть почути хороші новини з цього напрямку від українських оборонців.