Російські окупанти до кінця поточного року втратили «відчуття безпечного тилу». Саме наприкінці 2023-го року армія РФ понесла невтішні втрати, втративши кілька своїх літаків.

Про це повідомив військово-політичний аналітик з групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко на своїй сторінці в соцмережі.

“У грудні 2023 року російська тактична авіація зазнала одні з найважчих втрат у гранично короткі терміни. Спочатку це був удар дронами по аеродрому Морозовськ 17 грудня, на якому базувалися в основному фронтові бомбардувальники Су-34 і, згідно з попередньою інформацією, як мінімум два з них за результатами нальоту були виведені з боєздатного стану. Потім це було падіння 22 грудня Су-34 в Херсонській області, за результатами якого ВКС РФ втратили відразу 3 дорогі літаки. А на 25 грудня було збито Су-30СМ над Чорним морем і Су-34 на маріупольському напрямку”, — наголосив Олександр Коваленко.

Він також додав, що у проміжках між цими “відмінусуваннями” окупанти втратили ще Су-24М, а крім того — ще декілька штурмовиків Су25. Про ці втрати росіяни писали, що це був “дружній вогонь”.

“Проте, за даними Генерального штабу ЗСУ, лише у 2023 році ВКС РФ втратили в Україні 46 бойових літаків, без урахування випадків “friendly fire”, катастроф на території Росії та незрозумілих інцидентів на російських аеродромах у ближній тиловій зоні. Адже, здавалося б, 27 лютого 2022 року російський генерал Конашенков заявляв, що повітряний простір над Україною повністю знаходиться під контролем ВКС РФ, а ППО України нейтралізована. Тим часом станом на кінець 2023 року для російської авіації стає небезпечним не тільки перебування в повітряному просторі тимчасово окупованих територій, а й у своєму власному та своїх аеродромах у тому числі”, — наголосив Коваленко.

Олександр Коваленко також наголосив, що росіяни, обмежені використанням авіаційно-ракетного озброєння у зоні конфлікту, перейшли до «повного використання авіаційних бомб». Після модифікації за допомогою універсальних модулів для планування та корекції польоту ці бомби застосовувалися на відстані понад 30 км, віддалено від лінії протистояння.

“Звичайна, навіть стара радянська, авіаційна вільнопадаюча бомба ФАБ-250/500/1500 перетворювалася на далекобійний засіб ураження, з підвищеними показниками точності. Це дозволяло російській авіації використовувати безмежні запаси даних бомб у режимі 24/7 з мінімальними ризиками як для пілотів, так і для самих машин. Саме цей фактор не лише стримував наступ СОУ, а й дозволяв російським військам ефективніше наступати, особливо в районі Бахмута, а зараз Авдіївки. Але втрата протягом одного тижня відразу кількох літаків, особливо носіїв КАБ – Су-34, змушує російське командування терміново переглядати стратегію застосування тактичної авіації.

Нагадаємо, впродовж 23-24 грудня сили ППО України збили 4 російські літаки Су-34. Це відчутний удар по ворогові.

Про це пише Центр стратегічних комунікацій.

Як зазначають у центрі, Су-34 – один із найсучасніших винищувачів-бомбардувальників РФ. Кількість і можливості виробництва цих машин обмежені.

«Одночасна втрата 4 одиниць – відчутний удар по бойовому потенціалу агресора», – запевняють аналітики.

Як відомо, атаки російських літаків завдають серйозної шкоди на фронті та збитків у тилу. Тож ліквідація ворожі авіації дозволить зберегти безліч життів наших військовий та цивільних.

«Цього разу сили ППО перевершили рекорд зі знищення літаків Су-35 і Су-34 та двох вертольотів Мі-8МТПР-1 над брянською областю у травні цього року», – акцентували у Центрі.

Крім того, вчергове свою ефективність довів ЗРК Patriot. І не секрет, що для наближення перемоги України й збереження життя людей нам потрібно більше цих систем.