р

Верховна Рада України ухвалила подати на розгляд до Конституційного суду проект змін до Конституції в частині децентралізації.
Рішення підтримали 288 депутатів, передає Корупція.Інфо з посиланням на УНІАН.

Перед цим проект змін представив у Раді та попросив підтримати президент України Петро Порошенко.

“Головне: вперше в історії України і глава держави, і український уряд, який підтримує проект, добровільно поступаються величезним обсягом повноважень, які поки що належать до президентсько-урядової виконавчої вертикалі.

По-друге, ми ділимося не лише владою, ми ділимося відповідальністю. Пряма норма оновленої Конституції вимагатиме, щоб будь-яка «зміна компетенції органу місцевого самоврядування» обов'язково здійснювалася «з одночасними відповідними змінами у розподілі фінансових ресурсів»… Ця вимога ще не схвалена, але вже виконується. Ще на початку року ми з вами внесли зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, які в результаті на 40% збільшили доходи місцевих бюджетів”, – сказав він.

По-третє, як нагадав глава держави, повноваження передаються на рівень громад, а не областей.

Саме громади, як-то міста, села, селища та їхні об’єднання, є первинною, базовою, головною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України, його опорною конструкцією, його наріжним каменем”, – сказав Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖПрезидент нагадав КС, що Крим є невід'ємною складовою України
По-четверте, підкреслив президент, змінами до Конституції пропонується ліквідувати інститут голів державних адміністрацій, які нині призначаються з Києва.

“Оперативне управління областями і районами повністю переходить до обласних та районних виконавчих комітетів. Вони формуватимуться радами відповідного рівня, що їх обирають люди. Виконкоми підзвітні і підконтрольні лише обраним радам відповідного рівня. Підкреслюю – лише радам, а це означає – тільки виборцям”, – додав Порошенко.

Крім того, він підкреслив, що децентралізація влади не стосуватиметься таких сфер як оборона, зовнішня політика, національна безпека, контроль за дотриманням громадянських прав та свобод.