13 вересня в Україні відзначили День танкіста. Президент України Володимир Зеленський привітав українських воїнів, ветеранів танкових військ і працівників танкобудівної галузі з професійним святом. Найкращих танкістів нагородили відзнаками в районі проведення ООС. У своєму вітанні Зеленський подякував особовому складу та ветеранам танкових військ за сумлінне виконання конституційного обов’язку, відвагу та героїзм, виявлені під час захисту територіальної цілісності України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Глава держави зазначив, що в цей день всі схиляють голови перед пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за мирне майбутнє України.

“Міцна броня, влучний вогонь, швидкість маневру та раптовість застосування грізної бойової техніки роблять танкові підрозділи потужною силою, здатною зупинити наступальні дії ворога і подолати його найміцнішу оборону”,– наголосив президент.

Володимир Зеленський також висловив вдячність українським танкобудівникам за вагомий внесок у нарощування боєздатності українського війська.

Представники командування ООС та Сухопутних військ ЗСУ нагородили воїнів танкової бригади. Начальник штабу – перший заступник Командувача об’єднаних сил генерал-майор Володимир Кидонь вручив військовослужбовцям бригади відзнаки Міноборони, Генштабу та Командування ООС.

Звертаючись до бійців, які захищають Україну від російського ворога на Донбасі, Кидонь зазначив, що танкові війська – це потужний броньований кулак Збройних Сил України, міць та непереборна сила, яка на початку війни зупинила підступну навалу російського агресора.

Начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Корнійчук також звернувся до військових з нагоди свята.

«Складна високотехнологічна бойова техніка потребує вагомих знань та умінь у володінні нею на полі бою. Це своїм патріотизмом, професіоналізмом та майстерністю українські воїни-танкісти підтвердили під час оборони донецького аеропорту, в боях за Луганський аеропорт, під Дебальцево та в інших «гарячих точках» Донбасу», – зазначив він.

Корнійчук також зазначив, що серед учасників війни – Героїв України — чотири воїни-танкісти: підполковник Євген Межевікін, капітан Василь Божок, підполковник Іван Вінник та удостоєний цього високого звання посмертно капітан Олександр Лавренко.

«З нагоди професійного свята, висловлюю глибоку вдячність усім воїнам-танкістам та працівникам танкобудівної галузі України за самовіддане виконання службових обов’язків, вірність військовій присязі та сумлінну працю», – наголосив начальник Генштабу.